Gramy dla Pasji Życia!

poniedziałek 03.12.2012 do sobota 15.12.2012

W dniu 15 grudnia (sobota) 2012r o godz. 19:00 (odbędzie się charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy na rzecz budowy Młodzieżowego Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie budowanego przez Fundację Pasja Życia s. Józefy Menendez. Koncert odbędzie się w Dobrym Miejscu  Katolickim Centrum Kultury na warszawskich Bielanach, ul. Dewajtis 3 Wej.B. Cegiełki do nabycia w sklepie Chrześcijańskie Granie wt-pt 10-16 oraz od 18-tej przed koncertem Podczas koncertu zagrają Marcin Styczeń oraz zespół Prosta Sprawa.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka środków na rzecz działań prowadzonych przez Fundację Pasja Życia s. Józefy Menendez. Potrzebuje ona środków finansowych na dokończenie budowy Młodzieżowego Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego. Dzieło wsparcia które rozpoczęła zostało zainspirowane losem osób uzależnionych od narkotyków oraz faktem jak wyzwalająca moc zawsze dobrego Boga uwalnia i uzdrawia. W chwili obecnej prowadzone projekty są skierowana do szerszej grupy ludzi-nie są to już tylko problemy narkotykowe. Wsparcie od Fundacji otrzyma każdy, kto jest w potrzebie i nosi w sobie pragnienie życia w wewnętrznej wolności: to są młodzi ludzie, którzy nie chcą brać narkotyków i szukają twórczych zajęć; to są kobiety, które doświadczały przemocy i chcą uwolnić się od tych przeżyć; to są niepełnosprawni, którzy nieustannie chcą pokonywać swoje ograniczenia; to są ludzie samotni, którzy w własnym rozwoju dostrzegają drogę wyjścia z izolacji; to są osoby przeżywające głęboki i długotrwały smutek, które chcą wrócić do radości życia.

Główną gwiazdą tego wieczoru będzie Marcin Styczeń – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów,  lektor, dziennikarz.  Prowadzi  w Warszawie własną  Agencję Artystyczną SM-ART, której nakładem ukazały się cztery płyty: „Pieśń o Bogu ukrytym" do wierszy Karola Wojtyły (2006), autorska „21 gramów" (2008), "Bryllowanie" do wierszy Ernesta Brylla (2009) oraz  płyta CD i DVD "Bryllowanie Live" (2011) – zapis koncertu Marcina Stycznia i Ernesta Brylla w warszawskim Teatrze Polonia. Koncertuje w kraju i za granicą (grał m.in. w Paryżu, Rzymie, Chicago, Baltimore, Detroit, Los Angeles, New Jersey, Waszyngtonie, San Diego). Jak mówi, swoją twórczością chce otwierać ludziom serca. Pewnie dlatego jego piosenki są bardzo emocjonalnie odbierane przez publiczność. Współpracuje z poetą Ernestem Bryllem, a  także z wyjątkowym zespołem w składzie: Tomasz "Orzeł" Rząd (gitara), Michał Przybyła (gitara basowa), Łukasz "Samba" Dmochewicz (perkusja).  Wcześniej w latach 1995-2000 był liderem olkuskiego zespołu „Forte", z którym zdobył wiele nagród na festiwalach w całej Polsce. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Wstęp na koncert jest otwarty, osoby chcące wziąć w nim udział będą zobowiązane przy wejściu złożyć dowolną cegiełkę na rzecz Fundacji Pasja Życia s. Józefy Menendez.

Zapraszamy serdecznie!

Fundacja Pasja Życia s. Józefy Menendez

Oferta rodzinna Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury

Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury

Swoją misję wypełniamy organizując i promując wydarzenia artystyczne i edukacyjne, które w sposób pośredni lub bezpośredni odnoszą się do wartości chrześcijańskich oraz powszechnie uznanych wartości moralnych, i nie stoją w sprzeczności z Katolicką Nauką Społeczną.

ul. Dewajtis 3,
01-815 Warszawa,