Gra rowerowa na Polskiej 1

ul. Polska 1, Gdynia mapa

sobota 17.09.2016

gra rowerowa gdynia

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników rowerów i tych co kochają dobrą literaturę. Muzeum Emigracji przygotowało nietypową grę miejską śladami Andrzeja Bobkowskiego – najsłynniejszego rowerzysty w polskiej literaturze, emigranta politycznego i zapalonego modelarza. Impreza z atrakcyjnymi nagrodami odbędzie się w sobotę 17 września. Wstęp wolny Uwaga – dzieci wyłącznie pod opieką dorosłych.

Rowerowe podążanie śladami biografii Andrzeja Bobkowskiego rozpocznie się o godz. 10.00 na placu przed Muzeum Emigracji. Zespoły liczące od 1 do 4 graczy rywalizować będą o wiele atrakcyjnych nagród takich jak: książki „Szkice piórkiem”, sakwy rowerowe Ortlieb oraz zapięcia rowerowe Kryptonie i inne ciekawe upominki. Zabawa z pewnością przyniesie dużo emocji ale także wiedzy historycznej.

Spotkanie będzie okazją do poznania dorobku literackiego Andrzeja Bobkowskiego oraz ciekawostek na jego temat. Uczestnicy dowiedzą się m.in. o tym, że pisarz w 1940 r. przejechał na rowerze z południa Francji aż do Paryża, pokonując w ten sposób 1500 km w niecałe 23 dni! Podróż szczegółowo opisał w ponad 500-stronicowym dzienniku „Szkice piórkiem”, który uważany jest obecnie za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury polskiej XX wieku.

Andrzej Bobkowski to niezwykle interesująca postać zajmująca ważne miejsce w historii polskiej literatury. Jest autorem Szkiców piórkiem – najsłynniejszych dzienników XX wieku. Jego twórczości i rozległe zainteresowania staną się przedmiotem wydarzeń organizowanych we wrześniu i październiku w Muzeum Emigracji. Projekt popularyzujący wiedzę o tym wybitnym pisarzu emigrancie realizowany jest przy okazji digitalizacji wykonywanej we współpracy z Polskim Instytutem Naukowym w Ameryce.

Więcej informacji na temat projektu „Tour de Bobkowski” znajduje się na stronie internetowej:http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/tour_de_bobkowski

„Miejska gra rowerowa”
Start: 10.00 | plac przed Muzeum Emigracji w Gdyni
Czas trwania gry: 10.00-13.30
Ogłoszenie wyników: 13.45 | plac przed Muzeum Emigracji w Gdyni
Uczestnicy: zespoły liczące od 1 osoby do maksymalnie 4 graczy; dzieci wyłącznie pod opieką dorosłych
Zapisy: do dnia 16 września mailowo pod adresem grarowerowa@muzeumemigracji.ploraz 17 września bezpośrednio przed startem gry. Ilość miejsc ograniczona.

Muzeum Emigracji w Gdyni
ul. Polska 1

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Emigracji w Gdyni organizuje warsztaty dla dzieci, indywidualne i grupowe, spotkania rodzinne

Muzeum Emigracji w Gdyni

Historia emigracji z ziem polskich to opowieść o milionach ludzi, którzy opuszczali kraj w poszukiwaniu lepszego życia, marzeń, wolności. To historia pełna emocji, wzruszeń, dramatycznych i niezwykłych losów; jest to też opowieść o nadziei, wyzwaniu, …

Więcej

Adres:

Gdynia, ul. Polska 1

Kontakt:

+ 48 58 6704 150
biuro@muzeumemigracji.pl
http://muzeumemigracji.pl/

Zobacz także