Gra miejska Zagraj w Kraków: Tumult

Wieża Ratuszowa mapa

sobota 26.11.2016

26 listopada o godz. 12 zapraszamy na ostatnią w tym sezonie grę miejską Tumult, w ramach cyklu Zagraj w Kraków.

Gra (larp) przeniesie uczestników w sam środek dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się na krakowskich ulicach w 1574 roku. Wówczas to tłum żaków – studentów Akademii Krakowskiej – wraz z podburzoną miejską biedotą zaatakował i po dwóch dniach prawdziwego oblężenia zdobył zbór protestantów przy ulicy św. Jana. W wyniku walk życie straciło dwóch ewangelików, a wielu wpływowych szlachciców straciło swoje kosztowności, które wcześniej ulokowało w zborze. Wszystko wskazywało na to, że również Kraków stanie się areną walk religijnych.
Podczas gry uczestnicy wezmą udział w specjalnym posiedzeniu rady miasta wraz z przedstawicielami najważniejszych instytucji. Każdy z graczy będzie odgrywał inną postać (burmistrza, rajców miejskich, urzędników, podstarościego i jego żołnierzy, biskupa i duchownych, pastora i ewangelików, profesorów Akademii Krakowskiej oraz reprezentantów kupców i rzemieślników), a przez to realizował będzie własne, tylko sobie znane cele. Często cele te będą zbieżne z pragnieniami innych osób, lecz niektóre będą wymagały użycia sprytu i krasomówczego talentu.
Larp to odmiana gry fabularnej, w której uczestnicy odgrywają swoje role na wzór teatru improwizowanego. Akcja gry może rozgrywać się zarówno w świecie rzeczywistym, jak i fikcyjnym.

UWAGA: liczba miejsc ograniczona, maksymalna liczba uczestników 30 osób. Zapisy COZ, tel. 12 426 50 60 lub email: info@mhk.pl.

Gra skierowana jest do młodzieży od 13 roku życia.

Prowadzenie: Dominik Oleksy, Łukasz Wrona
MIEJSCE ZBIÓRKI: WIEŻA RATUSZOWA

Gra miejska Zagraj w Kraków: Tumult

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory