Gra Miejska o Żelazny Tron Królewskiej Huty. Chorzów

📅 sobota 14.07.2018
udział bezpłatny
Gra Miejska o Żelazny Tron Królewskiej Huty

Summer is coming! W dniu 14 lipca br. (sobota) Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu”, Miasto Chorzów oraz Chorzowskie Centrum Kultury umożliwią podróż w czasie – aż 150 lat wstecz, kiedy to zostały nadane prawa miejskie kolonii „Królewska Huta” (Königshütte). Z okazji tej pięknej rocznicy zapraszamy do wspólnego świętowania i wzięcia udziału w Grze Miejskiej o Żelazny Tron Królewskiej Huty.

Najważniejsze informacje:

– co to za impreza? Gra o Żelazny Tron Królewskiej Huty to gra miejska, organizowana na terenie dawnej Królewskiej Huty (niem. Königshütte) – czyli dzisiejszego centrum Chorzowa i części dzielnicy Chorzów II (tzw. „Cwajki”);

– kiedy? 14 lipca 2018 r. (11 lipca 1868 r. nadano prawa miejskie kolonii Królewska Huta), g. 10.00 – 14.00;

– dla kogo? W grze mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy naszego miasta, ich rodziny i przyjaciele, jak i osoby spoza Chorzowa, zainteresowane jego historią. Gra ma charakter koleżeński i edukacyjny, a przy tym zespołowy – co oznacza, że mogą w niej wziąć udział zespoły liczące od 2 do 4 osób (w kategorii rodzinnej maksymalnie 5 osób, w tym min. 1 dziecko do 14 roku życia). Limit uczestników wynosi 60 osób / 20 zespołów;

– start: Szyb „Prezydent” na granicy dawnej Królewskiej Huty i wsi Chorzów (dziś: dzielnica Chorzów Stary);

– meta: Park Hutników w Chorzowie;

– na trasie gry, obejmującej najważniejsze zabytki i miejsca związane z historią naszego miasta, na uczestników będą czekać różnorodne zadania: wymagające kreatywności i współpracy, doświadczenia chemiczne, zadania plastyczne. Punkty z zadaniami będzie trzeba odnaleźć samodzielnie, posługując się specjalną mapą i korzystając ze wskazówek. Trasę będzie można pokonać pieszo lub rowerami – w zależności od wyboru sposobu przemieszczania się, zespoły zostaną zakwalifikowane do odpowiednich kategorii. Dla zespołu, który wykona zadania prawidłowo i w najkrótszym czasie, jest przewidziana na mecie specjalna nagroda: Żelazny Tron Królewskiej Huty!

– jak się zgłosić? Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (każdy uczestnik indywidualnie), znajdujący się na stronie www.chsbd.pl w zakładce „Gra Miejska o Żelazny Tron Królewskiej Huty (bezpośredni link: http://chsbd.pl/gra-miejska-o-zelazny-tron-krolewskiej-huty/rejestracja/). Termin zgłoszeń: do 10 lipca 2018 r. Liczba miejsc ograniczona.

– organizatorzy: ChSBD „W Ruchu”, Miasto Chorzów i Chorzowskie Centrum Kultury;

– udział w Grze jest bezpłatny: jest ona dofinansowana przez Chorzowskie Centrum Kultury w ramach konkursu na inicjatywy lokalne „Kultura na Wolności”;

– szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie Gry, dostępnym na stronie http://chsbd.pl/ w zakładce „Nasze imprezy” -> „Gra o Żelazny Tron Królewskiej Huty”.

Do zobaczenia w 1868 r. w Królewskiej Hucie!