Gra miejska na smartfony: Literacki surfing

ul. Gdańska 100/102
📅 sobota 14.09.2019
Gra miejska na smartfony: Literacki surfing
Przygotowaliśmy coś dla miłośników książek i… gier!

Już we wrześniu, przemierzając ulice Łodzi, będzie można poznać ciekawostki o życiu i twórczości pisarzy oraz odwiedzić miejsca, w których bywali, pracowali, odpoczywali, spotykali się z przyjaciółmi. Wystarczy zabrać ze sobą smartfon (lub tablet), dobry humor, odrobinę wiedzy i zapał do odkrywania tajemnic naszego miasta 🙂 Zapewniamy, że jest co odkrywać!

To wszystko będzie możliwe dzięki grze miejskiej na smartfony „Literacki surfing” przygotowanej w nawiązaniu do przypadających w 2019 r. obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego.

Mamy nadzieję, że gra stanie się dobrym uzupełnieniem tradycyjnej oferty Biblioteki i odpowiedzią na zmieniające się potrzeby dotyczące odbioru literatury, zwłaszcza wśród młodych czytelników. Wpłynie również na większą świadomość miasta i śladów obecności literatów w Łodzi. Gra dotyczyła będzie m. in. Juliana Tuwima, Władysława Reymonta, Aleksandra Kamińskiego, Szaloma Asza, Marii Konopnickiej, Grzegorza Timofiejewa, Jerzego Kosińskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Andrzej Sapkowskiego, Jana Sztaudyngera i wielu innych regionalnych twórców.

We wrześniu 2019 r. przeprowadzona zostanie pierwsza rozgrywka inaugurująca grę „Literacki surfing, a następnie gra zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Każdy, po ściągnięciu aplikacji Action Track i zalogowaniu się, będzie mógł zagrać bezpłatnie w dowolnym, wybranym przez siebie czasie. Gra będzie dostępna do końca 2019 r.

Grę „Literacki surfing” realizuje Biuro Promocji oraz Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Pomocą przy realizacji gry stanie się „Literacka Mapa Województwa Łódzkiego” tworzona przez Dział Zbiorów Regionalnych WBP.

„Łódź zgamifikowana, czyli poznajemy historię mobilnie”. Kilka słów o naszej grze.

Aby wziąć udział w grze:

przyjdź 14 września 2019 r.

Czy i jak motywować dzieci

na skwer przed Biblioteką im. Piłsudskiego w Łodzi

ul. Gdańska 100/102

Graj i wygraj atrakcyjne nagrody!

SUPERBOOK liczy na twoją pomoc.