Górskie atrakcje dla najmłodszych – to warto zobaczyć!

piątek 03.11.2017 do niedziela 12.11.2017

Atrakcje dla dzieci w górach

Każdy, kto choć raz zabrał dziecko w góry wie, że nie da się wyłącznie wędrować. Nawet najpiękniejsze ścieżki i najcudowniejsze krajobrazy są dla malucha ciekawe na dziesięć, piętnaście minut.

Potem zaczyna się nuda, niecierpliwość, coraz wyraźniejsze i kategoryczne żądanie powrotu do hotelu lub schroniska. Aby tego uniknąć, trzeba dziecku dostarczyć odpowiedniej dawki wrażeń i atrakcji, które pozwolą mu kojarzyć góry z dobrymi emocjami i brakiem nudy. Jakież to atrakcje dla najmłodszych skrywają górskie okolice? Warto zauważyć co najmniej kilka – i warto je zobaczyć!

Atrakcje dla dzieci w górach

Szlaki turystyczne

Po pierwsze, zabierając dziecko w góry, koniecznie trzeba odwiedzić choć jeden z wielu szlaków turystycznych. Podróż połączona z poznawaniem nowych rzeczy będzie świetną przygodą. Dodatkowo, górskie szlaki turystyczne oferują naprawdę atrakcyjne formy zwiedzania. Na przykład, z Bielska Białej na Szydzielnicę prowadzi kolejka gondolowa. Jazda pośród prawdziwych cudów natury wprawi dzieci w świetny humor, zanim przyjdą prawdziwe atrakcje. Bieszczady słyną z możliwości zwiedzania górskich zabytków za pomocą drezyn rowerowych. To niesamowicie atrakcyjna forma transportu, a dla młodych – niezapomniane przeżycie. Szlaków turystycznych nie brakuje – a każdy z nich skrywa jakąś tajemnicę, ciekawe miejsca i przeróżne formy zwiedzania.

Ciekawe miejsca

Zabierając dziecko w góry, trzeba nastawić się na dostarczanie mu bodźców i zapewnianie wrażeń. Ciekawe miejsca na pewno przykują uwagę i zainteresują maluchy. W Karkonoszach na przykład, ciekawymi miejscami są wodospady. Szklarka i Kamieńczyk to najbardziej znane wodospady, które komponują się niezwykle atrakcyjnie na tle górskich widoków. Będąc pod wrażeniem, dzieciaki nawet nie spostrzegą się, kiedy zaprowadzimy je na szczyt Śnieżki – dopiero widok z tej góry wzbudzi kolejne emocje. Natomiast kiedy szkraby zaczną już odczuwać zmęczenie po wędrówkach, z Karpacza Górnego na Kopę trzeba wybrać się wyciągiem krzesełkowym. Nieco adrenaliny i ciekawe miejsce na samej górze przywrócą dobre humory.

W góry z dziećmi atrakcje dla dzieci

Typowo dla dzieci

Nawet w górach, nie można zdać się na to że maluchy będą zachwycać się wyłącznie naturą. Tym bardziej, że górskie okolice oferują całą masę miejsc przeznaczonych typowo dla turystów w młodym wieku. W Bielsku Białej będzie to pomnik Bolka i Lolka oraz Reksia. W Karpaczu – Muzeum Zabawek, słynące z tego że pochłania dzieciaki bez reszty. Są parki linowe, place zabaw, kina, gospodarstwa agroturystyczne oferujące warsztaty dla dzieci. Jest wreszcie bogata oferta wypoczynku w basenach termalnych – równie atrakcyjna dla małych, jak i dla ich rodziców. Nie można się nudzić. Nie samymi górami człowiek żyje – jak mówią najstarsi górale.

Wyjazd z dziećmi w góry atrakcje dla rodzinNajmłodsi są, jak się okazuje, najbardziej wymagający. To doskonali stratedzy. Wiedzą, że rodzice zawsze mają w zanadrzu plan B. Wiedzą, że kiedy górska trasa się znudzi, w kolejce czekają kolejne atrakcje. Nie można zawieść tych oczekiwań, trzeba być przygotowanym. Spośród wymienionych górskich atrakcji każda jest równie godna skorzystania, ale oczywiście miejsc i ofert jest w górach o wiele więcej. Wystarczy mieć oczy otwarte – nawet spotkawszy na szlaku innych podróżnych z dziećmi, czasem można poznać kolejne ciekawe miejsce, następną atrakcję, dotąd nieodkrytą. I to jest piękne w górach – ta nieskończona wręcz ilość miejsc do odwiedzenia – tych przeznaczonych typowo dla dzieci, i tych dla całej rodziny. Warto przebywać w górach, warto czerpać z tej skarbnicy bogactwa. Wspomnienia dzieci i dorosłych – zawsze bezcenne.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:wyjazdy
Górskie atrakcje dla najmłodszych – to warto zobaczyć!