Gole wszech czasów – nie tylko dla fana

piątek 11.11.2016 do czwartek 24.11.2016

gole wszechczasów egmont

Kiedy pada gol w wielkim meczu, gesty radości zwycięzców i rozpaczy pokonanych na zawsze zapisują się w futbolowym czasie, który natychmiast staje się opowieścią. Przeczytajcie historię o niesamowitych golach
i legendarnych bohaterach.

O golu Wielkiej Ciszy, o indiańskim dryblingu, o cudownych butach i śnie o Złotej Nike! Przeżyjmy razem jeszcze raz nieśmiertelne zagrania Garrinchy i Pelégo, Maradony i Messiego, Wilimowskiego i Lewandowskiego.

Jarosław Kaczmarek stworzył skrzące emocjami kompendium wiedzy o najsłynniejszych bohaterach piłki nożnej, ich niesamowitych zagrywkach na boisku i cudownych bramkach, o których latami wspominają, nie tylko fani. Zapraszamy do zapoznania się z książką Gole wszech czasów.

Gole wszech czasów to lektura dla wszystkich, którzy wierzą, że opowieści futbolowe mogą mieć moc najpiękniejszych baśni – bawić i poruszać wyobraźnię, ale także dotykać spraw ważnych dla nas wszystkich. W książce oprócz emocjonujących historii znalazły się infografiki ilustrujące akcje na boisku, a na kolorowych zdjęciach można zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniał się świat piłki nożnej.

Autor przygotował również Gole wszech czasów w wersji autorskiego spektaklu. Jego futbolowe historie będzie można zobaczyć w ramach 11 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania, który rusza już 16 listopada w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Festiwal przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Spektakl na podstawie książki Gole wszech czasów odbędzie się w sobotę, 19 listopada o godz. 17.00 w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego, ul. Jazdów 1. Szczegółowy program festiwalu i informacje o biletach można znaleźć na stronie: https://festiwalopowiadania.org/

O autorze:

Jarosław Kaczmarek uwielbia opowiadanie. Wraz z przyjaciółmi z „Grupy Studnia O.” – pierwszej w Polsce grupy zajmującej się profesjonalnie sztuką opowiadania – podróżuje po świecie, opowiadając baśnie i legendy, historie wymyślone i z życia wzięte, dla dzieci i dorosłych. Piłka nożna jest dla niego skarbnicą wspaniałych, porywających wyobraźnię opowieści, w których piłkarze, jak bohaterowie mitów, wykorzystują swoje niezwykłe moce i umiejętności w walce o zwycięstwo. Jak sam mówi: „Gole wszech czasów pisałem, jakbym je opowiadał czytelnikom na żywo, w taki sposób, żeby znaleźć się wraz z nimi na trybunach w czasie legendarnych meczów i zawołać razem: GOOOOOOOOOOOOL!”

Jarek Kaczmarek zaprasza na swojego bloga: http://opowiescifutbolowe.pl/?p=125

Gole wszech czasów
Jarosław Kaczmarek
Ilustrator: Frycz i Wicha, Wioletta Pierzgalska, Sławomir Bejda
Oprawa:  flexi
Objętość: 248 stron
Format: 170×240 mm
dla dzieci 8-12 lat (i dorośli)
Premiera: 9 listopada 2016 r.
Więcej informacji: Wydawnictwo Egmont

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Logo wydawnictwo egmont

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o.

Egmont jest Skandynawską Grupą Medialną, powstałą w 1878 roku. Obecnie działa w ponad 20 krajach świata. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku. Pierwszą jego publikacją był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont jest …

Więcej

Adres:

ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa


Kontakt:

48 22 838 41 00
poczta@egmont.pl
http://www.egmont.pl
facebook