Godzina dla Ziemi w NoVa Park!

NoVa Park
📅 sobota 26.03.2022
Godzina dla Ziemi w NoVa Park!
Razem zgaśmy światło dla planety! W ostatnią sobotę marca o godz. 20:30 odbędzie się największa akcja ekologiczna na świecie „Godzina dla Ziemi”, organizowana przez WWF. Podobnie jak w latach ubiegłych, do inicjatywy przyłącza się NoVa Park, które o wyznaczonej godzinie wygasi elewację budynku w geście solidarności z Ziemią.

Z roku na rok coraz więcej miast, przedsiębiorstw oraz zwykłych ludzi przyłącza się do kampanii „Godzina dla Ziemi”, której celem jest zmotywowanie mieszkańców naszej planety do przyjęcia proekologicznych postaw oraz oszczędzania energii. Symboliczne zgaszenie światła ma uświadomić każdemu, że codziennie możemy wpływać na środowisko i otaczający nas świat.

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi” jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Skutki tej sytuacji to największe zagrożenie, z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się coraz częściej i są coraz bardziej destrukcyjne. W Polsce to pojawiająca się co roku susza rolnicza, huraganowe wiatry czy fale upałów.

Aby pokazać, że troska o środowisko naturalne jest jednym ze strategicznych celów NoVa Park, w sobotę 26 marca od godziny 20:30 do 21:30 cała iluminacja fasady budynku NoVa Park będzie wygaszona, a wewnątrz galerii oświetlenie zostanie ustawione na najniższy poziom. Do wydarzenia dołączą również wybrane sklepy obecne w NoVa Park, w których zostanie wyłączone oświetlenie witryn. Na jedną godzinę zostanie także wyłączona muzyka.

„Godzina dla Ziemi jest doskonałym przykładem tego, jak lokalne wydarzenie może stać się globalne. Każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu. Nawet małe, symboliczne nawet działania mają znaczenie. Zróbmy je razem i włączmy się wszyscy w światową akcję WWF już 26 marca” – mówi Anna Krajczyńska, starszy specjalista ds. marketingu NoVa Park.

Czy i jak motywować dzieci

„Godzina dla Ziemi” to coroczna akcja ekologiczna organizowana przez WWF (World Wide Fund for Nature, czyli „Światowy Fundusz na rzecz Przyrody”). Po raz pierwszy zorganizowana została w 2007 roku i od razu stała się fenomenem na skalę światową. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, aby skupić się na tym, co łączy nas wszystkich – na naszej planecie.