Przez trzy dni będzie można przeglądać wydawnictwa dobrze znanych artystów, przypomnieć sobie muzykę sprzed lat albo poszukać mniej oczywistych tytułów. Na stoiskach nie zabraknie rocka, popu, jazzu, elektroniki, muzyki klasycznej czy polskich przebojów. Wśród dostępnych albumów znajdą się zarówno winyle, jak i płyty CD.
Warto przyjść nawet bez konkretnej listy poszukiwanych tytułów. Giełdy płyt mają swój własny rytm – można przeglądać okładki, rozmawiać z wystawcami, pytać o konkretne wydania i dać się zaskoczyć temu, co akurat trafi w ręce. To propozycja zarówno dla osób z pokaźnymi kolekcjami, jak i tych, które dopiero zastanawiają się nad zakupem pierwszego winyla.
Sierpniowe wydarzenie będzie także okazją do przejrzenia własnych muzycznych zbiorów. Płyty, które od dawna stoją nieużywane na półkach, będzie można przynieść ze sobą i zaproponować wystawcom ich odkupienie.
„Giełda płyt ma swoich stałych bywalców, ale za każdym razem przyciąga też osoby, które po prostu zatrzymują się z ciekawości i zaczynają przeglądać albumy. I właśnie ten charakter wydarzenia bardzo nam się podoba. Nie trzeba być kolekcjonerem, żeby znaleźć tu coś dla siebie, odkryć nowego wykonawcę albo wrócić do muzyki, której kiedyś słuchało się bez końca. Zapraszamy wszystkich do wspólnego muzycznego poszukiwania” – mówi Alicja Andracka-Oleszek, Dyrektor Galerii Świdnickiej.
Powrót do winyli od kilku lat przyciąga kolejne pokolenia słuchaczy. Dla jednych liczy się charakterystyczne analogowe brzmienie i samo doświadczenie słuchania płyty od początku do końca. Dla innych – okładki, kolekcjonowanie ulubionych wydań i przyjemność z wyszukiwania kolejnych tytułów. Podczas sierpniowej giełdy będzie miejsce na każdą z tych muzycznych pasji.
Giełda Płyt Winylowych i Kompaktowych odbędzie się od 27 do 29 sierpnia w Galerii Świdnickiej. Wstęp jest bezpłatny. Wpadnij, rozejrzyj się i sprawdź, jaka muzyczna perełka tym razem czeka właśnie na Ciebie.
Orchidea PR
Informujemy o ciekawych wydarzeniach dla rodzin z dziećmi, które odbywają się w Galerii Bemowo w Warszawie, CH Rondo w Bydgoszczy, Galerii Przymorze w Gdańsku, Centrum Korona we Wrocławiu.
Zapraszamy!





