Gdzie jest korona cara? – wznowienie pierwszej części przygodowej serii

środa 29.04.2020 do środa 13.05.2020

Gdzie jest korona cara? - wznowienie pierwszej części przygodowej serii

Pierwsza część serii przygodowej Artura Pacuły, która została wyróżniona w konkursie na Samochodzikową Książkę 2015 roku przez Forum Miłośników Pana Samochodzika. 25 marca nakładem Oficyny 4 em ukaże się wznowienie książki.

Poznajcie Monikę, Alę, Igora i Mirasa, którzy wspólnie wyjeżdżają na wakacyjny obóz wspinaczkowy do Zamku Czocha. Zwykły wyjazd szybko zamieni się jednak w pełną wrażeń przygodę! A wszystko przez Bossa, czyli Mariusza Krygiera, pasjonata i nauczyciela historii w ich podstawówce. To on wprowadza grupę przyjaciół w świat historycznych zagadek związanych z zaginionymi po II Wojnie Światowej skarbami.

Oprócz wspinaczki młodzi bohaterowie będą szukać zamkowych tuneli i tajnych skrytek. Nie zabraknie nocnych pościgów, ale też niespodziewanych sytuacji. Czy uda im się wreszcie trafić na mityczną koronę i klejnoty carskiej rodziny Romanowów?

Seria przygodowa Artura Pacuły dla dzieci i młodzieży była wielokrotnie wyróżniona przez Forum Miłośników Pana Samochodzika.

25 marca nakładem Oficyny 4 em ukaże się także najnowsza, czwarta część serii pt. ,,Gdzie jest dukat króla Zygmunta?” Zarówno druga ,,Gdzie jest skrzynia z karabinami”, jaki i trzecia część ,,Gdzie jest skrytka Generała Grota” zdobyły pierwsze miejsce w konkursie na Samochodzikową Książkę 2018 roku
Każdą z części można czytać jako osobną opowieść.

Artur Pacuła
,,Gdzie jest korona cara?”
Premiera 6 maja (wznowienie)
Oficyna 4 em

ARTUR PACUŁA

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Z zawodu „człowiek od marketingu”. Jako pisarz zadebiutował powieścią przygodową dla młodzieży „Gdzie jest korona cara?”. Publikacja zajęła drugie miejsce w konkursie na Najlepszą Samochodzikową Książkę 2015 roku – plebiscytu organizowanego przez fanów twórczości Zbigniewa Nienackiego zrzeszonych w Forum Miłośników Pana Samochodzika. Oprócz tego Kapituła Konkursu postanowiła uhonorować tę powieść dodatkowym wyróżnieniem za umiejętność pisania o sprawach młodzieży oraz stworzenie udanego scenariusza dla wakacyjnej przygody. Kolejne książki „Gdzie jest skrzynia z karabinami?”(2017) oraz „Gdzie jest skrytka generała Grota?” (2018) zajęły w tym konkursie pierwsze miejsca. Ojciec dwójki dzieci – jak sam przyznaje – najtrudniejszych recenzentów jego twórczości.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie