Gdy widzę smycz – Piezz BAND. Piosenka dla dzieci

środa 28.07.2021 do niedziela 01.08.2021

Gdy widzę smycz - Piezz BAND. Piosenka dla dzieci

“Gdy widzę smycz” to przebój zespołu czworonogów ze słuchowiska “Piezz BAND”. Piosenkę tę wykonuje najprawdopodobniej pies Alfred, kot Maurycy, pies Misiek Grizzli, dog Grafit, sunia Suzi i Nowy York. A tak naprawdę Hanna Matusiak i Piotr Osak, który również utwór skomponował oraz poprowadził zespół muzyczny. Tekst napisała Mama Tygrys (Marta Pokorska-Jurek).

Utwór napisany z myślą o dzieciach, łączy to co dobre z tym co doskonałe. Kształtuje gust muzyczny i bawi poczuciem humoru. Bo młodemu słuchaczowi należy się to, co najlepsze.

Teledysk:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/4MLPNnxjnQu4Td1evUEWVC

Marta Pokorska-Jurek
Autorka bloga mamatygrys.com oraz ilustratorka. Autorka dwóch książek dla dzieci, współpracowała przy projekcie w ramach programu MKiDN Kultura w sieci, laureatka kultugrantów 2020 i 2021 od Łódzkiego Centrum Wydarzeń. Na co dzień tworzy filmy popularnonaukowe jako redaktorka i montażystka.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi (stud. podyplomowe: design przemysłowy), socjologii na Uniwersytecie Łódzkim (mgr), wieloletnia redaktor Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (stud. podypl. Total Design Management) oraz Uniwersytetu SWPS (stud. podypl. kształcenie głosu i mowy).

Hanna Matusiak
dyplomowana aktorka-lalkarka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, Wydział Lalkarski. Od 8 lat związana zawodowo z Łodzią, na co dzień etatowa aktorka Teatru Pinokio.

Jest artystką wszechstronną, w swojej pracy umiejętnie łączy śpiew, grę aktorską, animację lalkarską, grę na wielu instrumentach, a także pracę głosem. Stypendystka programu MKiDN Kultura w sieci, zeszłoroczna beneficjentka programu Kultugranty 2.0.

Piotr Osak
aktor Teatru PINOKIO w Łodzi (od 2014 r.). Autor kompozycji i aranżacji muzycznych oraz wykonawca partii wokalnych i instrumentalnych piosenek. Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (AT w
Warszawie), aktor Teatru Pinokio w Łodzi.

Muzyk, wokalista, instrumentalista, kompozytor. Muzyk – wokalista i instrumentalista (gitary, ukulele, cajon i inne). Kompozytor muzyki do spektakli takich jak „Świnki 3” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. Ł. Bzura), „Wyprawy krzyżowe” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. T. Kaczorowski), „Osmędeusze” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. J. Berłowska), „Instynkty ulotne” (Teatr Pinokio w Łodzi, reż. Ewa Maria Wolska), a także napisał muzykę do programu „Supełkowe ABC” na TVP ABC.

Prowadzi warsztaty z emisji głosu i interpretacji, improwizacji, pantomimy i innych.

Zespół muzyczny, pod kierownictwem Piotra Osaka:

Kamil Stasiak – perkusja, miks, mastering

Wojciech Stanisz – gitary basowe

Paweł Jabłoński – piano, hammond

Tomasz Wiktorowicz – gitara akustyczna

“Gdy widzę smycz” Piezz BAND

tekst: Marta Pokorska-Jurek

muzyka: Piotr Osak

śpiew i wycie: Hanna Matusiak, Piotr Osak

zespół muzyczny: Piotr Osak, Kamil Stasiak, Wojciech Stanisz,

Paweł Jabłoński, Tomasz Wiktorowicz

Wszystkie odcinki słuchowiska Piezz BAND dostępne są tutaj:

www.formyprzekazu.com/odcinki

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie