Gdańskie Sprzątanie Świata

📅 piątek 14.09.2018
bezpłatne
Sprzatanie świata - Gdańsk plaże atrakcje dla dzieci 2018 Trójmiasto

Urząd Miejski w Gdańsku zaprasza do udziału we wspólnym sprzątaniu szkoły, dorosłych oraz rodziny z dziećmi. Spacer pasem nadmorskim  pozwoli nie tylko doczyścić ten teren po sezonie turystycznym, ale też przy okazji porozmawiać o ekologicznych wyzwaniach oraz dowiedzieć się więcej o segregacji odpadów.

Organizatorzy zapraszają w godz. od 9:00 do 14:00 do czterech wyznaczonych punktów:

* Jelitkowo – wejście na plażę na 63
    * Brzeźno – wejście przy molo
    * Stogi – wejście na plażę nr 26
    * Wyspa Sobieszewska – wejście na plażę nr 16

– Jestem przekonany, że i tym razem wspólnie zdziałamy wiele dobrego. Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa szkoły. Ubiegłoroczna edycja odbyła się w sobotę, tym razem będzie to piątek, właśnie z myślą o zaangażowaniu uczniów i nauczycieli. Będzie też okazja do sprawdzenia swoich umiejętności segregowania odpadów wedle podziału na 5 frakcji, który obowiązuje w Gdańsku od kwietnia – wyjaśnia Sławomir Kiszkurno, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

W wyznaczonych miejscach spotkań wszyscy chętni zostaną zaopatrzeni w
niezbędne akcesoria do zbierania odpadów. Do dyspozycji będą
również specjaliści gospodarki odpadami, Urzędu Miejskiego, Zakładu
Utylizacyjnego oraz Gdańskich Usług Komunalnych, którzy będą
odpowiadać na pytania mieszkańców.

Zebrane odpady trafią do Zakładu Utylizacyjnego w celu odpowiedniego
zagospodarowania i recyklingu. Przed udziałem w akcji należy zapoznać
się z jej regulaminem, dostępnym na www.czystemiasto.gdansk.pl [1]
oraz w punktach koordynacyjnych. Akcja nie obejmuje usuwania tzw.
dzikich wysypisk i odpadów niebezpiecznych – do tego celu wyznaczone
są specjalne zespoły w ramach funkcjonowania służb miejskich.

Czy i jak motywować dzieci

sprzatanie swiata 2018 w Gdańśku atrakcje dla rodzin i dzieci w Trójmieście 2018