Gdańskie Miniatury –  Tajemnice gdańskich uliczek

Jaskółcza 1, Gdańsk, mapa

sobota 17.12.2016

spacery dla szkół i rodzin gdańsk, zwiedzanie z dzieckiem gdańskie miniatury miniatury_kwiecien_2016

Gdańskie Miniatury to projekt, którego głównym celem jest przybliżenie historii miasta dzieciom i młodzieży szkolnej, a także zainteresowanym osobom dorosłym.
W trakcie nowego cyklu: Tajemnice gdańskich uliczek, poznajemy i wyjaśniamy tajemnice gdańskich ulic, uliczek i zaułków. Tegoroczny cykl skierowany jest dla dzieci od 11 roku życia.

W grudniu odwiedzimy Dolne Miasto. Podczas bezpłatnego spaceru poznamy historię dawnej łaźni miejskiej i obecną działalność Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Opowiemy o  konnych tramwajach jeżdżących kiedyś po dzielnicy i dowiemy się, ile pomyłek miało miejsce przy wieszaniu tablic z nazwami ulic po II wojnie światowej. Zobaczymy stary szpital i współczesne murale. Nasze spotkanie zakończy się dawnych koszarach wojskowych, obecnej Akademii Muzycznej.
Gry publikowane są na stronie projektu www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl
Co miesiąc organizujemy spacery z portalem iBedeker i przewodniczką Ewą Czerwińską.
Pod koniec każdego semestru, osoby i grupy, które dobrze rozwiążą quizy związane ze spacerami, nagrodzimy biletami do trójmiejskich instytucji kultury, zaproszeniami na warsztaty i inne atrakcje.

RODZINNE
17 grudnia 2016 r.
Godziny: 11.00, 12.30, 14.00
MIEJSCE SPOTKANIA:
Godziny: 11.00, 14.00  ul. Jaskółcza 1
Godzina: 12.30 ul. Łąkowa 4
Informacje: miniatury@ikm.gda.pl
KATEGORIA WIEKOWA: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat
CZAS TRWANIA: około 1,5 godziny
KOSZT: bezpłatne
Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki.
Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Relacja ze spaceru ukaże się na portalu iBedeker.

Gdańskie Miniatury –  Tajemnice gdańskich uliczek

Instytut Kultury Miejskiej

Instytut Kultury Miejskiej, miejska instytucja kultury z Gdańska, działa na rzecz zwiększenia roli kultury w życiu miasta i aktywnego w niej uczestnictwa, zarówno poprzez pracę ekspertów skupionych …

ul. Długi Targ 39/40