Gdańskie Miniatury –  Tajemnice gdańskich uliczek

Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk
📅 sobota 26.11.2016
Gdańskie Miniatury –  Tajemnice gdańskich uliczek
W trakcie nowego cyklu: Tajemnice gdańskich uliczek, poznajemy i wyjaśniamy tajemnice gdańskich ulic, uliczek i zaułków. Tegoroczny cykl skierowany jest dla dzieci od 11 roku życia.
W listopadzie zapraszamy odwiedzimy uliczki nad Kanałem Raduni na Starym mieście.
Podczas bezpłatnego spaceru poznamy historię szpitala św. Elżbiety i dzieje zakonników karmelitów, którym zawdzięczamy nazwę ulicy Bielańskiej. Następnie udamy się do dawnego miejsca sprzedaży drogich przypraw, na ulicę Korzenną, gdzie  znajduje się Ratusz Staromiejski. Poznamy tam znanych gdańskich astronomów Jana i Elżbietę Heweliuszów. Kolejny przystanek to ulica Na Piaskach, gdzie zobaczymy dawny miejski wodopój dla bydła oraz dowiemy się, co sprzedawano na Moście chlebowym. Nasze spotkanie zakończy się przy kościele świętej Katarzyny.
Gry publikowane są na stronie projektu www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl
Co miesiąc organizujemy spacery z portalem iBedeker i przewodniczką Ewą Czerwińską.
Pod koniec każdego semestru, osoby i grupy, które dobrze rozwiążą quizy związane ze spacerami, nagrodzimy biletami do trójmiejskich instytucji kultury, zaproszeniami na warsztaty i inne atrakcje.
RODZINNE
Tajemnice gdańskich uliczek. Nad kanałem – Stare Miasto
26 listopada 2016 r.
Godziny: 11.00, 12.30, 14.00
MIEJSCE SPOTKANIA:
Godziny: 11.00, 14.00  ul. Elżbietańska 3
Godzina: 12.30 ul. Mniszki 1
KATEGORIA WIEKOWA: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat
CZAS TRWANIA: około 1,5 godziny
KOSZT: bezpłatne
Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki.
Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Relacja ze spaceru ukaże się na portalu iBedeker.