Gdańska Wigilia 2022

Gdańsk, Długi Targ
📅 niedziela 18.12.2022
Gdańska Wigilia 2022
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą uroczystość Bożego Narodzenia na Długim Targu odbywa się Gdańska Wigilia.

Także w tym roku, 18 grudnia, o godz. 16:00 orszak aniołów, kolędników i aktorów w strojach gdańskich mieszczan przejdzie ulicą Długą w kierunku Gdańskiej Choinki. Tradycyjnym akcentem będzie stajenka oraz symboliczny wigilijny stół, który stanie przy Gdańskiej Choince. Mieszkańcy Gdańska obdarowani przez wolontariuszy opłatkiem będą mieli okazję złożyć sobie życzenia wysłuchać świątecznych mów władz miasta oraz zaproszonych przedstawicieli kościołów chrześcijańskich.

Wydarzenie uświetni koncert dwóch zespołów artystycznych działających przy Gdańskim Archipelagu Kultury – Chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Gdańsk” oraz ukraińskiego chóru Vyrij, a także koncert carillonu Ratusza Głównego Miasta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby wspólnie móc przeżywać ten magiczny czas!

Za organizację wydarzenia i oprawę artystyczną odpowiada Gdański Archipelag Kultury.

Harmonogram Gdańskiej Wigilii

Godz. 15.30 – 16.00

Z Targu Węglowego ulicą Długą przejdzie grupa kolędników i pasterzy z gwiazdą, turoniem, i aniołami na szczudłach oraz aktorzy w strojach gdańskich mieszczan.

Godz. 16:00

kolęd carillonu Ratusza Głównego Miasta.
występ Teatru GAK
Zespół Pieśni i Tańca „Gdańsk” GAK
ukraiński chór Vyrij

Godz. 16.30

Przekazanie życzeń przez Prezydent Aleksandrę Dulkiewicz oraz zaproszonych gości, przedstawicieli kościołów chrześcijańskich w Gdańsku

Godz.16.40

Wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, który zostanie rozdany wśród mieszkańców Gdańska.