Gdańska Oczyszczalnia Ścieków otwiera drzwi dla zwiedzających!

Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód
📅 sobota 16.07.2016
oczyszczalnia ścieków Gdańsk
Wszystko to w ramach drugiej edycji projektu Otwarta Oczyszczalnia. Najbliższa wizyta już 25 czerwca o godz. 10.00. Zapisy na www.otwartaoczyszczalnia.pl. Gościem specjalnym wizyty będzie Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

Otwarta Oczyszczalnia to wspólna inicjatywa Miasta Gdańska, Saur Neptun Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. W wybraną sobotę danego miesiąca, w okresie od maja do sierpnia 2016 roku Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód zostanie otwarta dla zwiedzających. Każdy mieszkaniec Gdańska, lub mieszkaniec innego miasta, którego interesuje tematyka oczyszczania ścieków może już dziś zapisać się na specjalnie przygotowaną wizytę. Organizatorzy stworzyli w tym celu dedykowaną stronę internetową www.otwartaoczyszczalnia.pl. Strona umożliwia nie tylko zapisy na najbliższy termin zwiedzania, ale wiele ciekawych informacji i materiałów multimedialnych na temat gdańskiej oczyszczalni.

Kiedy można zwiedzać Oczyszczalnię?

Terminy zwiedzania w 2016 roku: 25.06, 16.07, 20.08.

Jak zapisać się na wizytę?

Wystarczy wejść na stronę internetową www.otwartaoczyszczalnia.pl i wybrać dogodną dla siebie godzinę wizyty. Dostępne są dwie opcje: godz. 10.00 i 11.30.

Kto może wziąć udział w wizycie?

Zwiedzać obiekt mogą osoby powyżej 12. roku życia. Zwiedzanie odbywa się grupach od 10 do 30 osób.

Czy i jak motywować dzieci

A to ciekawe!

• Teren oczyszczalni to 74 ha
  • Do oczyszczalni dopływa ok. 93000 m³ na dobę
  • Oczyszczalnia przyjmuje ścieki komunalne z Gdańska oraz sąsiednich gmin: Pruszcza Gdańskiego, Kolbud, Żukowa i Sopotu
  • Długość sieci kanalizacyjnej na terenie Miasta Gdańska to 1311 km
  • W Gdańsku, w chwili obecnej, do miejskiej sieci kanalizacyjnej włączonych jest 98,8% nieruchomości.
  • Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód została wybudowana w 1976 roku, początkowo jako wyłącznie mechaniczna. W kolejnych latach była kilkukrotnie modernizowana w celu poprawy skuteczności procesu oczyszczania ścieków (m.in. proces został wzbogacony o kolejne stopnie oczyszczania, w tym biologiczny). Na jej terenie znajduje się także nowoczesna instalacja odzysku energii.

Więcej informacji:

www.otwartaoczyszczalnia.pl