Gdańsk dla Orkiestry czyli Pomaganie jest Dziecinnie Proste

Targ Węglowy
📅 niedziela 13.01.2019
Gdańsk dla Orkiestry czyli Pomaganie jest Dziecinnie Proste

Gdańsk dla Orkiestry czyli pomaganie jest dziecinnie proste – to hasło tegorocznego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia.

W tym roku zbierane są pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Koncert finałowy „Gdańsk dla Orkiestry” Targ Węglowy/ ul. Bogusławskiego
Koncert rozpocznie się o godz. 15:00 i zakończy ok. godz. 21:00
Podczas koncertu nie zabraknie wyjątkowych przedmiotów/usług, które będę licytowane ze sceny przez prowadzących. Podczas koncertu zagrają:

PROGRAM KONCERTU

15:00 Powitanie
15:05 CZARODZIEJE Z KASZUB
15:30 ABSYNTIA
16:10 WORKERS
16:45 TRIO BOFFELLI
17:20 MARTA
17:55 REGGAESIDE
18:30 ETNA KONTRABANDE
19:10 BLUE CAFE
20:00 Światełko do nieba
20:10 VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ
21:00 Koniec

Atrakcje na Targu Węglowym
Świąteczny Jarmark – strefa gastronomiczna
W tym roku Targ Węglowy będzie zaaranżowany jako Food Court czyli specjalna strefa gastronomiczna z kilkudziesięcioma stoiskami m.in. z potrawami z całego świata oraz rozgrzewającą herbatą i czekoladą. Dodatkowo na ul. Bogusławskiego zaparkują trójmiejskie samochody gastronomiczne, tzw. food trucki.

Co będzie się działo na Targu Węglowym?
Będzie można:
– zmierzyć ciśnienie i poziom cukru
– oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS
– zrobić badanie dot. HPV
– wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy zorganizowanej przez Inspektorat Ratowniczy ZHP, szpital Copernicus
– zagrać w loterii „Los na WOŚP”
– zrobić sobie zdjęcie w altanie WOŚP z jemiołą
– zobaczyć zabytkowe i bojowe wozy strażackie – OSP Sobieszewo

Aukcje Miasta Gdańsk na Allegro
Fundacja WOŚP oraz Allegro uruchomili specjalny serwis aukcyjny. Korzystanie z niego jest darmowe, a wpłaty za wygrane aukcje wpływają bezpośrednio na konto Fundacji.
8 stycznia o godz. 13.00 Miasto Gdańsk uruchomi kilkanaście aukcji z unikatowymi przedmiotami/ usługami/gadżetami związanymi z Gdańskiem.
Czas trwania każdej aukcji to 14 dni, co oznacza, że można licytować wybrane usługi/przedmioty do 21 stycznia br.

W tym roku będzie można wylicytować m.in.:

– replikę bursztynowej kolii, którą Prezydent Gdańska ofiarował księżnej Cambridge podczas wizyty brytyjskiej pary książęcej w Gdańsku 17.07.2017 r.
– 1-dniowy rejs dla 25 osób na STS Generał Zaruski
– obraz namalowany prze orangutanicę z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego
– lożę VIP na Stadionie Energa Gdańsk podczas meczu Lechia Gdańsk
– krzesełko ze Stadionu Energa Gdańsk