Gapiszon i Zuzia – premiera w Teatrze Animacji

Teatr Animacji mapa

sobota 04.12.2021 do niedziela 05.12.2021

30

Gapiszon i Zuzia - premiera w Teatrze Animacji

Już w sobotę 4 grudnia 2021 o godzinie 17.00 w Teatrze Animacji w Poznaniu premiera spektaklu „Gapiszon i Zuzia” autorstwa Anity Piotrowskiej na podstawie Bohdana Butenki.

Reżyseria, scenografia: Anita Piotrowska
Opieka artystyczna: Agata Biziuk
Muzyka: Maciej Cempura
Piosenki: Malina Prześluga
Projekcje: Przemysław Żmiejko

Na scenie zobaczymy dwie nowe aktorki Zespołu Aktorskiego naszego Teatru: Annę Domalewską i Zuzannę Łuczak Wiśniewska oraz dobrze znanych poznańskiej publiczności: Marcina Chomickiego i Marcina Ryl-Krystianowskiego.

Przyspieszone bicie serca, dziwne uczucie w żołądku, brak apetytu, bezsenność… To mogą być objawy niejednej choroby. Także tej dość poważnej – zakochania. Zapadł na nie Gapiszon, gdy po raz pierwszy zobaczył Zuzię. To jego pierwszy raz i zupełnie nie wie, co w związku z tym począć…

Gapiszona znają chyba wszyscy dorośli. Ale Bohdan Butenko stworzył postać wyjątkową, która w żaden sposób się nie zestarzała. Gapiszon narodził się w telewizji, następnie stał się bohaterem komiksów publikowanych w czasopiśmie „Miś” oraz w autorskich książkach Butenki. Ten chłopak, z czapką naciągniętą niemal na oczy, ma mnóstwo zabawnych pomysłów, które nierzadko wpędzają go w niezłe tarapaty.

W naszym przedstawieniu Gapiszon postanawia zdobyć serce Zuzi, co wcale nie jest łatwe! Targają nim różne nowe emocje – od szczęścia przez wstyd i niepewność po złość, strach, zazdrość i żal. Gapiszon dopiero uczy się je nazywać i sobie z nimi radzić. Najbliższym przyjacielem, wsparciem w każdej sytuacji jest pies Korniszon. Dzięki niemu, wbrew temu, co powtarza surowy ojciec, Gapiszon pozwala sobie nawet na płacz, gdy mu smutno. Bo przecież chłopaki też płaczą. Zwłaszcza te nieszczęśliwie zakochane!

Preferowany wiek Widzów: od 5 lat
Kolejne spektakle: 5 grudnia g. 11.00 i 13.00
BILETY 30-37 ZŁ – GRUDNIOWE SPEKTAKLE WYPRZEDANE!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr