Galeria Gniezno buduje przyszłą kadrę Polski w piłkę nożną

Galeria Gniezno ul. Pałucka 2, 62-200, Gniezno mapa

piątek 13.05.2016

budujemy kadrę Polski w piłkę nożną - turniej dla szkół podstawowych

13 maja na terenie Centrum Handlowego Galerii Gniezno odbędą się eliminacje do ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego szkół podstawowych.

Udział wziąć mogą reprezentacje szkół, które zapiszą się do turnieju do 7 maja.

Eliminacje odbywają się w 13 miastach w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku            i Toruniu. W ramach etapu lokalnego z każdego miasta wyłoniona zostanie jedna drużyna, która weźmie udział w wielkim finale w Łodzi 9 czerwca. Gnieźnieńskie eliminacje odbędą się już w piątek 13 maja na specjalnym, mobilnym boisku do gry w piłkę nożną, które pojawi się na parkingu Centrum Handlowego.

W rywalizacji może wziąć udział maksymalnie 10 szkół podstawowych z danego miasta, które wypełnią formularz znajdujący się na stronie http://ekipanaeuro.pl/ Zapisy trwają do 7 maja, liczy się kolejność nadsyłanych zgłoszeń. Każda z podstawówek wystawia swoją reprezentację – tj. 6-osobową drużynę: 3  zawodników w polu, 1 bramkarza oraz 2 zawodników rezerwowych. Mecze rozgrywane są w systemie meczy w grupach. Dwa zespoły z każdej grupy przechodzą do fazy play-off, w ramach której wyłoniona zostanie najlepsza drużyna. Zwycięski skład pojedzie do Łodzi na wielki finał, gdzie zmierzy się z reprezentacjami szkół z innych miast, by zdobyć tytuł najlepszej, piłkarskiej podstawówki w Polsce.

Członkowie czterech najlepszych składów turnieju ogólnopolskiego otrzymają dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody:
I miejsce: konsole Playstation 4 z grą Fifa 16
II miejsce: smartfony LG Spirtit
III miejsce: zestawy sportowe
Na pozostałych uczestników Finału czekać będą nagrody pocieszenia w postaci sportowych upominków.

Celem projektu jest przede wszystkim promocja nawyku regularnej aktywności fizycznej poprzez rozwijanie sportowych pasji u dzieci w wieku szkolnym. „Mamy nadzieję, że dzięki rozgrywkom zarówno kibice, jak i młodzi piłkarze, poczują już teraz atmosferę nadchodzących Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016. Serdecznie zapraszamy 13 maja do Galerii Gniezno, a wszystkie szkoły podstawowe zachęcamy do zgłaszania się do zabawy” – mówi Anna Frydrysiak, Dyrektorka Centrum Handlowego Galerii Gniezno.
Więcej informacji na www.chgaleriagniezno.pl oraz na www.ekipanaeuro.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:piłka nożna
 

Polecamy