Weleda
Weleda Baby

Galeria Bemowo z kolejną zbiórką krwi dla dzieci chorych onkologicznie

Galeria Bemowo
🗺 mapa
📅 sobota 13.05.2023
Galeria Bemowo z kolejną zbiórką krwi dla dzieci chorych onkologicznie
W sobotę, 13 maja, w godzinach 10.00-15.00 Galeria Bemowo wraz ze Stowarzyszeniem „Dać siebie innym” organizuje zbiórkę krwi dla najbardziej potrzebujących. Podobnie jak przy poprzednich edycjach akcji, zebrana krew trafi do dzieci z chorobami onkologicznymi.

Krew to najcenniejszy dar, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Choć medycyna poczyniła ogromne postępy, jak dotąd nie udało się stworzyć leku, który w pełni zastąpiłby ludzką krew. Jedynym jej źródłem jest drugi człowiek. Stacje krwiodawstwa od lat apelują o oddawanie krwi, ponieważ wciąż jej brakuje. Dlatego 13 maja 2023 roku na parkingu przed Galerią Bemowo stanie specjalny krwiobus, w którym każda osoba gotowa wesprzeć potrzebujących będzie mogła oddać krew.

Honorowym dawcą krwi może zostać każda osoba pełnoletnia do 65 roku życia (w przypadku oddawania krwi po raz pierwszy – do 60 roku życia), która  waży nie mniej niż 50 kg. Zgłaszając się do oddania krwi należy być zdrowym, trzeźwym, wyspanym i po lekkim posiłku, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy dobrze nawodnić organizm, czyli wypić około 2 litry płynów (woda mineralna, soki).

Ważna informacja dla osób pracujących – gdy oddajesz krew, masz prawo do dwóch dni wolnego (w dniu, w którym oddałeś krew oraz w dniu następnym).

Akcja zbiórki krwi odbędzie się w sobotę 13 maja w godzinach 10:00-15:00 na parkingu przed Galerią Bemowo. W ramach zbiórki można również oddać płytki krwi w Stacji Krwiodawstwa na ul. Saskiej 63/75 w godz. 7.00-13.00.

Partnerami zbiórki są hipermarket Carrefour oraz Woseba.

720 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent