Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Futbolove historie w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Państwowe Muzeum Etnograficzne, Kredytowa, Warszawa,
🗺 mapa
📅 niedziela 12.06.2016
futbolowe historie w muzeum etnograficznym

Tuż przed meczem Polska-Irlandia Północna przeniesiemy się w świat dziennikarstwa sportowego i idoli polskiego futbolu, wprowadzając całe rodziny w piłkarski nastrój! To dobra okazja do zobaczenia wystawy o fenomenie futbolowej pasji. Widzimy się 12 czerwca o godzinie 16.00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Lewandowski. Wygrane marzenia” to biografia najlepszego polskiego piłkarza, kapitana reprezentacji Polski, sportowca, który był najlepszym strzelcem eliminacji, do mistrzostw Europy w 2016 roku. Poznamy jego drogę do sukcesu! Dariuszowi Tuzimkowi towarzyszyć będą pasjonaci piłki nożnej: Tomasz Zubelewicz i  Jarek Kaczmarek. Piłkarskie emocje to ich żywioł.

Podczas spotkania przeczytamy fragment książki, zobaczymy relację ze spotkania Dariusza Tuzimka z Robertem Lewandowskim, zagramy w planszówki, wielkoformatowe gry, przeprowadzimy quiz  i skonstruujemy kreatywne piłki futbolowe!

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Od 18:00 zapraszamy na transmisję meczu Polska – Irlandia Północna oraz do ogródka Kibica, specjalnie stworzonego na to wydarzenie. Nie zabraknie pysznego jedzenia i orzeźwiających napojów specjalnie dla dzieci.

Obejrzyj w Muzeum mecze polskiej reprezentacji:

12 czerwca Polska – Irlandia Płn. godz. 16.00-20.00

16 czerwca Polska – Niemcy godz. 19.00-23.00

21 czerwca Polska – Ukraina godz. 17.00-21.00

Futbol jest wszędzie!

Więcej o projekcie Futbolove historie: http://www.ethnomuseum.pl/futbolove_historie.html

O autorze:

Dariusz Tuzimek, dziennikarz prasowy i telewizyjny oraz znany felietonista. Zdobywca „Piłkarskiego Oskara” dla najlepszego dziennikarza prasowego w 2006 roku. Publikował m.in. na łamach „Przeglądu Sportowego”, „Polska – The Times” i „Gazety Wyborczej”. Kibice znają go z relacji sportowych dla TVP, Canal Plus, TVN, TVN24 oraz nSport. Obecnie jest związany z Wirtualną Polską i portalem Futbolfejs.pl. Futbol to jego pasja, a drużyna biało-czerwonych była jego pierwszą miłością. W wolnych chwilach jest kapitanem Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy. Z prawdziwą przyjemnością kopie też piłkę z własnym synem.

Z Robertem Lewandowskim o piłce przegadali wiele godzin, nie tylko przy okazji oficjalnych wywiadów. Te rozmowy – prowadzone przez kilka lat dziennikarskiej roboty – pomogły mu dobrze poznać najlepszego polskiego piłkarza. I lepiej przedstawić go w książce najmłodszym kibicom Roberta.

Lewandowski. Wygrane marzenia

Autor: Dariusz Tuzimek

Ilość stron: 208 stron

Oprawa flexi

Wielkość: 70 x 240

Cena: 29,99 zł

Data premiery: 18 maja 2016

Do tej pory w serii piłkarskiej „Mali mistrzowie” ukazały się:

MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem, książka która zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014 roku w konkursie „Przecinek i kropka”.

Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce

Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę

Seria przez wiele tygodni królowała na listach bestsellerów, a prawa do niej zostały sprzedane już do 7 krajów.

644 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent