Fundacja IDYLLA zaprasza na bezpłatne warsztaty z chustowania

Galeria Młociny mapa

środa 22.11.2023

Fundacja IDYLLA zaprasza na bezpłatne warsztaty z chustowania

Fundacja IDYLLA oraz Fundacja Jestem Mamą, w ramach Akademii Mamy i Taty, zaprasza  do Przestrzeni Dla Rodziny w Galerii Młociny w Warszawie. Już w najbliższą środę odbędzie się spotkanie konsultantką chust i nosideł dla dzieci – Agnieszką Oleszczuk.

Rodzicielstwo bliskości to świadome podejście do budowania zdrowej relacji, oparte na zrozumieniu, szacunku i relacji emocjonalnej z dzieckiem. Podstawową i pierwszą z takich form jest karmienie piersią. To nie tylko dostarczanie pokarmu, to kontakt skóra do skóry i ciepło, które są ważne dla rozwoju noworodka, wspomaga jego rozwój fizyczny i reguluje temperaturę ciała.
To moment, w którym nawiązywane są silne więzi emocjonalne, a dziecko odczuwa bezpieczeństwo i wsparcie matczyne.

Dlatego tak ważne jest noszenie dziecka w chuście lub nosidełku. Dziecko będąc w bezpośrednim kontakcie z ciałem rodzica, przypomina mu okres życia w łonie matki.
Noszenie dziecka w nosidełku może korzystnie wpływać na jego rozwój fizyczny, zwłaszcza w zakresie układu mięśniowego i postawy ciała. Dziecko utrzymuje naturalną krzywiznę kręgosłupa i rozwija odpowiednie napięcie mięśniowe. Jakie są inne zalety noszenia dziecka w chuście, jak ją wiązać, jakie wybrać nosidełko? Doświadczeniem i wiedzą podzieli się Agnieszka Oleszczuk, certyfikowany doradca noszenia. Spotkanie odbędzie się 22 listopada br. od 11:30 – do godziny 13:30

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić zgłoszenie, które znajduje się TUTAJ.

Zapewniamy ciekawe prelekcje, praktyczne wskazówki oraz możliwość zadawania pytań ekspertom. To doskonała okazja, by lepiej zrozumieć potrzeby Waszych dzieci i zdobyć nową wiedzę, która pomoże Wam w codziennym życiu rodzinnym.

Obecność dzieci jest mile widziana!

Spotkania odbędą się w Galerii Młociny, Przestrzeni Dla Rodziny, która znajduje się na poziomie minus jeden.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:niemowlęwarsztaty