Fraktalny świat natury , warsztaty dla dzieci w Bytomiu

sobota 19.11.2016

10 zł, obowiązują zapisy

warsztaty w muzeum Górnośląskim Bytom

Fraktale to wzory, które nauczyliśmy się rozpoznawać dopiero niedawno. Wymyślili je matematycy na początku XX wieku, ale ich popularność i nazwę zawdzięczamy francuskiemu matematykowi Benoît Mandelbrot. Choć mają skomplikowaną budowę, oparte są na podobieństwie nawet najmniejszych elementów do całości.

Muzeum Górnośląskie zaprasza na warsztaty Fraktalny świat natury, które odbędą się w sobotę, 19 listopada o godz. 12.30. Uczestnicy zajęć dowiedzą się o fraktalnej budowie chmur, delt rzecznych, wiązek przewodzących w liściach i zbudują własny model fraktala. Do ćwiczeń wykorzystane zostaną zabawki edukacyjne z wystawy Wszystko jest liczbą.

Zajęcia, realizowane w ramach cyklu Sobotnie spotkania z wiedzą, są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od dziecka. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 19 listopada 2016 (sobota), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy ul. W. Korfantego 34

Prowadzący: Anna Rak, Marek Ryś

Koszt: 10 zł/zapisy