UD

Fotografia jest wszędzie, czyli pierwszej w Polsce wystawy o fotografii – dla dzieci

Tymienieckiego 3
🗺 mapa
📅 piątek 14.06.2024 do niedziela 16.06.2024
🎫 10zł
Fotografia jest wszędzie, czyli pierwszej w Polsce wystawy o fotografii - dla dzieci
Fotografia jest wszędzie, czyli pierwsza w Polsce wystawa o fotografii – dla dzieci, otwiera się 13 czerwca w ramach Fotofestiwalu – 23. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Fotografia jest wszędzie. Używają jej artyści, dziennikarze, lekarze, architekci, badacze kosmosu i morskich głębin, nauczyciele, policjanci i podróżnicy. A my wszyscy codziennie opowiadamy sobie za pomocą fotografii o zwykłych zdarzeniach i dokumentujemy najważniejsze dla nas chwile. Dziś nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Ale co by było, gdyby fotografia nie została wynaleziona? Czego nie wiedzielibyśmy bez fotografii?

„Fotografia jest wszędzie” to pierwsza w Polsce wystawa o fotografii – dla dzieci, ale do wspólnego doświadczania zachęcamy też dorosłych. Czy wiesz, jak naprawdę wyglądają oczy pająka, jaka jest powierzchnia księżyca, jakimi zabawkami bawią się dzieci w różnych częściach świata?

To wystawa, którą trzeba eksplorować jak prawdziwy podróżnik, odkrywać jak nieustraszony detektyw i analizować jak wybitny naukowiec. Jaką rolę wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Na tej wystawie wszyscy przekonamy się, że świat bez fotografii byłby mniejszy, nudniejszy i mniej zabawny. Byłby całkiem innym światem.

Wystawa zaprojektowana jest przede wszystkim dla dzieci 7–12 lat, ale zapraszamy na nią wszystkich widzów Fotofestiwalu.

fotografowie i fotografki: Gabriele Galimberti, Carolle Benitah, Karolina Jonderko, Karolina Maliszewska, Kacper Kowalski, Ireneusz Waledzik, Wiktor Jekimenko, Stefan Brajter, Irmina Walczak, zdjęcia z archiwum NASA.

kuratorki: Katarzyna Sagatowska, Monika Szewczyk-Wittek, Marta Szymańska
projekt graficzny: Aleksandra Cieślak
architektura wystawy: Grupa Gdyby (Ewa Kierklo, Stanisław Kempa)
koordynacja: Kamila Golik
współorganizator wystawy: Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu
partner wystawy: Veolia Łódź

Fotofestiwal – 23. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi to najstarsza i największa tego typu impreza fotograficzna w Polsce. Co roku, w czerwcu, w Łodzi otwiera się ponad 30 wystaw światowych i polskich artystów i artystek. Więcej o programie festiwalu: www.fotofestiwal.com

766 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent