Forum Nowej Edukacji

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Uniwersytetu Poznańskiego 5 mapa

czwartek 17.10.2019 do piątek 18.10.2019

Forum Nowej Edukacji

Kompetencje XXI wieku i wyzwania edukacji. Samorząd – Pracodawca – Oświata.

Zmiany na rynku pracy, globalizacja i regionalizacja, zwiększona mobilność pracowników i era cyfrowa spowodowały, że system edukacji stanął przed swoim największym wyzwaniem w historii. Pracodawcy mają coraz większe trudności w znalezieniu pracowników wykwalifikowanych i jednocześnie zaangażowanych, umiejących pracować w zespole, pomysłowych i czujących się współodpowiedzialnymi za wyniki przedsiębiorstwa. Samorządowcy stają przed wyzwaniami spowodowanymi dynamicznymi zmianami na rynku pracy jednocześnie starając się pogodzić to z odgórnie narzucanymi reformami w oświacie. System edukacyjny staje się coraz mniej skuteczny…

Co teraz? Współpraca! Jak oświata, samorząd i biznes mogą polepszyć skuteczność swojej współpracy? Jak wygląda wymarzony pracownik XXI wieku? Jakie kompetencje i umiejętności są potrzebne i jak je rozwijać? Jak ważna jest edukacja nieformalna i jakie znaczenie mają staże zagraniczne? Jak samorząd może najlepiej zagrać swoje karty? Czego oczekuje dzisiejsza młodzież od edukacji formalnej?

Przykłady z Polski i zagranicy, wystąpienia ekspertów z wielu krajów, panele i warsztaty oraz jakościowy networking czekają na Państwa na II Forum Nowej Edukacji w Poznaniu (NEF) – Kompetencje XXI wieku i wyzwania edukacji: Samorząd – Pracodawca – Oświata.

Do kogo jest skierowane Forum Nowej Edukacji?

Do pracowników, specjalistów i ludzi zainteresowanych tematyką edukacji i rynku pracy w:

1. Samorządach
2. Firmach
3. Oświacie
4. Instytucjach akademickich

więcej informacji

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Forum Nowej Edukacji