Forum Młodych w ECS

Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk mapa

piątek 25.11.2016

forum młodych

Młodzi ludzie i ich autorytety – osoby z życia publicznego, których pasja, zaangażowanie i dorobek mogą stać się inspiracją do działania na rzecz dobra wspólnego – spotkają się podczas FORUM MŁODYCH w ECS.  Co roku uczniowie szkół średnich z całego Pomorza w ECS rozmawiają o sprawach, które ich nurtują. Do dyskusji zapraszają znane osoby, ekspertów, by wspólnie szukać złotego środka. W tym roku debatować będą pod hasłem BOJĘ SIĘ / SZUKAM / MAM NADZIEJĘ.

Ósme FORUM MŁODYCH powstaje we współpracy z członkami Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Dlaczego? Wyznajemy zasadę: nic o nas bez nas. Nie możemy mówić o sprawach ważnych dla młodzieży, jeśli młodzieży nie zaprosimy do wspólnej rozmowy i pracy. Naszym młodszym kolegom służymy umiejętnościami praktycznymi, ale to oni są twórcami tegorocznego forum – mówi Agnieszka Wichrowska z ECS, koordynatorka projektu.
To właśnie młodzi ludzie wymyślili tematykę forum, wybrali ekspertów, z którymi chcą rozmawiać, przygotowali materiały promocyjne.

Nowością będzie bezpośredni udział młodych w prowadzeniu forum. Po raz pierwszy w historii to młodzież będzie współmoderowała panele dyskusyjne. Jednemu młodemu prowadzącemu będzie towarzyszyć jeden dorosły moderator. Taka konfiguracja z pewnością pozwoli bardziej dotrzeć do widza – przyznaje 18-letni Filip Górski, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku i członek Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska, który podczas forum wraz z Karolem Kopańko ze Spider’s Web poprowadzi panel na temat hejtu.
Młodzież zapraszamy na dziewięć dyskusji. Jedna adresowana będzie do osób dorosłych. Po panelach dyskusyjnych odbędą się też wystąpienia gości konferencji, m.in. na temat patriotyzmu, odwagi i solidarności. Wśród uczestników tegorocznego FORUM MŁODYCH są m.in. naukowcy, aktywiści, blogerzy i vlogerzy: Maciej Dąbrowski, Karol Kopańko, Katarzyna Napiórkowska i Karol Paciorek. Biogramy wszystkich gości dostępne pod adresem ecs.gda.pl/forum_mlodych.

 

FORUM MŁODYCH 2016

BOJĘ SIĘ / SZUKAM / MAM NADZIEJĘ

termin | 25 listopada 2016, piątek, godz. 10.00–14.30

miejsce | Gdańsk, ECS, pl. Solidarności 1

wstęp | wolny + REJESTRACJA (zakończona)

program | ecs.gda.pl/forum_mlodych

kontakt | Agnieszka Wichrowska, koordynatorka projektu, e-mail: a.wichrowska@ecs.gda.pl, tel.: 58 772 40 40, Katarzyna Skrzypiec, Dział Promocji i PR, e-mail: k.skrzypiec@ecs.gda.pl, tel.: 504 772 182

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Forum Młodych w ECS

Adres:

plac Solidarności 1
80–958 Gdansk, Poland


Kontakt:

ecs@ecs.gda.pl
http://www.ecs.gda.pl

ZOBACZ TAKŻE:edukacyjnewarsztaty