Flora. Opowieść o ekologii dla dzieci

📅 poniedziałek 20.04.2020 do niedziela 03.05.2020
Flora. Opowieść o ekologii dla dzieci
Najwyższy czas, żeby świat rozkwitł na nowo!

Powiedzieć, że Sorrel Farrowfield jest grzeczną uczennicą, to jak nie powiedzieć nic. Szkolny regulamin zna lepiej niż nie jeden nauczyciel, prowadzi drobiazgowy terminarz i ZAWSZE odrabia lekcje! Rozpoczynający się rok szkolny stawia przed nią nowe zadanie – wygranie konkursu na Gwiazdę Grittysnit, Najposłuszniejsze Dziecko w Szkole. Problem polega na tym, że Sorrel ma już sporo na głowie… dosłownie. Za sprawę Nasion Niespodzianki zamiast włosów rosną jej kwiaty! Choć Sorrel wpada przez to w nie małe kłopoty, to nie trudno zauważyć, że dzięki nowej sytuacji dziewczynka z każdym dniem rozkwita.

W książce poruszane są tematy ważne dla nas wszystkich. Poza przyjaźnią i zaufaniem, ze stron wyrasta powracająca dyskusja o ekologii i życiu w harmonii z naturą. Mieszkańcy Jałowego Sioła, miasteczka oblanego betonem wzdłuż i wszerz (czy chcą, czy nie), stają się nierozłączną częścią okolicznej przyrody. Ich dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami, ale nieoczekiwana przygoda prowadzi do utworzenia się nowych więzi w ich lokalnej społeczności. Historia Sorrel idealnie wpisuje się w nurt książek o ratowaniu środowiska. Daje szansę zapoznania się z problematyką ekologiczną i myślą, że czas najwyższy zacząć działać.

„Flora” jest historią zarówno dla dzieci poszukujących swojego miejsca, jak i dla tych, którzy marzą o ubarwieniu szarej rzeczywistości. Błyskotliwa i zabawna opowieść pozwoli młodym czytelnikom poczuć odrobinę magii w otaczającym je świecie.

O autorce:

Nicola Skinner
O pisaniu książek zaczęła marzyć w dzieciństwie, gdy mama podarowała jej pamiętnik. Studiowała literaturoznawstwo i filmoznawstwo na Uniwersytecie w Glasgow, obecnie jako niezależna dziennikarka i autorka tekstów pisze m. in. dla “Guardian” oraz “The Pool”. Jej pierwsza powieść dla dzieci, “Flora”, została opublikowana w 2019 roku i cieszy się dużym uznaniem krytyków. “Storm” to jej druga powieść. Na pomysł fabuły „Flory” wpadła, gdy jej czteroletnia córka zdmuchnęła dmuchawiec prosto na jej głowę.

Czy i jak motywować dzieci

O ilustratorce:

Flavia Sorrentino
Rysuje i tworzy w Rzymie. Uwielbia swoje miasto i powiedzenie „nie od razu Rzym zbudowano”, które inspiruje ją do nieustannego poszukiwania sposobów na wyrażanie siebie. Każdego dnia udoskonala swój warsztat, co pozwala jej pracować na całym świecie – od Francji przez Amerykę aż do Japonii i Iranu.

Dane wydawnicze:
Flora| autor: Nicola Skinner| s.368| format 128×198|premiera: marzec 2020| czytelnik: 9+|

Wydawnictwo Zielona Sowa