Firmy kurierskie w Warszawie

📅 piątek 23.08.2019 do czwartek 29.08.2019
Firmy kurierskie w Warszawie

W obecnych czasach przesyłanie paczek stało się o wiele prostsze niż kilkanaście lat temu. Dostępność Internetu, wielość firm oferujących różne usługi i często niewygórowane ceny – to wielkie dobrodziejstwo dla każdego.

Postaw na dobrą firmę!

Oczywiście nie w każdej firmie kurierskiej można mieć najlepsze usługi za niską stawkę. Warto więc zrobić solidny research rynku, poczytać trochę zestawień i opinii, aby mniej więcej orientować się, czy zamawiając w danym miejscu usługę, otrzymamy na pewno to, czego szukaliśmy. Pierwsza i jedna z najważniejszych kwestii do rozpatrzenia to cena. Wiadomo, że zależna jest często od wielkości i wagi paczki, dlatego trzeba dobrze wczytać się w regulamin i cennik. Są jednak takie firmy, które zawsze proponują niższe stawki od konkurencji i do tego ich usługi są naprawdę ciekawe pod wieloma względami. Firmy kurierskie w Warszawie, ale też w innych większych miastach oferują naprawdę wiele dla swoich klientów, także nie ma obaw, że nie znajdzie się odpowiedniej dla siebie.

Komunikacja z kurierem – to podstawa!

Jeśli okaże się, że kurier nie dotrzyma słowa, nie będzie dążył do konsensusu w celu ustalenia godziny dostawy i innych ważnych kwestii, które ułatwią odbiór paczki, to nie warto przedłużać współpracy z taka firmą. Nie ma nic bardziej irytującego niż brak informacji od kuriera, który w ogóle nie powiadomił o godzinie i dniu kiedy będzie dostarczona nasza przesyłka. Często kończy się to tak, że musimy jechać po przesyłkę do oddalonego punktu w mieście i tracić dodatkowo czas oraz pieniądze. Zdarzają się też przypadki, kiedy kurier jest niegrzeczny w stosunku do klienta. Rozmowa z nim staje się bardzo trudna i rodzi stresujące sytuacje. Na szczęście takich przypadków nie jest dużo, ale są, dlatego takim firmom dziękujemy bez zbędnej dyskusji.

Czas dostarczenia paczki

Niektóre firmy kurierskie w Warszawie działają w ekspresowym tempie, ale są i takie, które każą na siebie czekać kilka dni. Dostarczenie paczki w 1-2 dni robocze – tak powinna wyglądać transakcja! Oczywiście nie można być bezwzględnym osądzie firmy kurierskiej kiedy warunki atmosferyczne czy szczególny czas (np. święta) utrudniają dostarczenie paczki w tak krótkim czasie. Minimalny poślizg (oczywiście w granicach rozsądku) nie jest czymś nie do przyjęcia. Oczywiście warto popytać znajomych i poczytać opinie oraz oczywiście zerknąć na stronę danej firmy, aby upewnić się co do czasu dostarczenia przesyłek, Zawsze lepiej wybrać te, która jasno określa czas dostarczenia paczki.

Bonusy

Chyba każdy lubi jeśli dana firma ma do zaoferowania coś ponad to, co proponuje konkurencja. Tak działa InPost, w którego ofercie jest m.in. usługa paczkomatowa. To świetne rozwiązanie dla wielu osób, które chcą być niezależne od kuriera i wysyłać oraz odbierać paczki w dogodnym dla siebie czasie. Do tego klient ma do wyboru alternatywę – albo loguje się do Managera paczek na stronie firmy, albo realizuje wysyłkę w paczkomacie. Co więcej, do odbioru przesyłki wystarczy mieć kod, wysłany na dres mailowy lub smsem. Paczkomatów jest bardzo dużo w każdym mieście i ich sieć stale się powiększa, dlatego korzystanie z nich jest czystą przyjemnością.

Firma kurierska powinna być rzetelna i działać naprawdę szybko. Musi jej oczywiście zależne na dobru klienta, dlatego warto zaufać tylko tym , które są najlepsze na rynku, a z ich usług korzysta wielu zadowolonych klientów.