Finisaż wystawy Na opak i towarzyszące warsztaty

Galeria Labirynt, Księdza Jerzego Popiełuszki 5, Lublin mapa

sobota 23.07.2016

Wstęp wolny

Na opak wystawa Lublin

Galeria Labirynt zaprasza dzieci wraz z rodzicami bądź opiekunami na finisaż. Będzie to ostatnia okazja, aby zobaczyć wystawę Na opak i przekonać się, czy w brzuchu wilka jest strasznie, jak czują się krety w ciemnych tunelach i czy obraz może być miękki! Artyści i edukatorzy przygotowali szereg warsztatów związanych z wystawą. Udział jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

Finisaż:
NA OPAK
23.07.2016 (sobota), godz. 12.00 – 18.00,
Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5, Lublin)

Zapisy: edu@labirynt.com (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać nazwę warsztatów). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Na opak wystawa w Lublinie

Program

Warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

12.00 – 14.00 Niezwykła podróż śladami Floriana / prowadzenie: Iwona Karaś
Florian to tajemniczy stworek wymyślony przez artystkę Florentynę Nastaj. Można go znaleźć na wystawie Na opak. Uczestnicy wcielą się w detektywów i będą tropić jego ślady. Nie zabraknie ćwiczeń na spostrzegawczość, uwagę i wyobraźnię. Na dzieci czekają także zadania plastyczne inspirowane wystawą, m.in. zabawa formatem i skalą pracy.

14.00 – 16.00 Trzy przez cztery zmysły / prowadzenie: Arutiun Sargsyan
Czy można poczuć kolor za pomocą zapachu? Czy da się poznać fakturę przedmiotu poprzez dźwięk? Czy smak wpływa na odczuwanie ciepła? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań uczestnicy znajdą podczas warsztatów sensorycznych. W trakcie zajęć wspólnie zbadamy kształty, kolory i zapachy różnych przedmiotów. Dzieci wykonają także zabawki, które pobudzą zmysły.

16.00 – 18.00 Miękkie warsztaty / prowadzenie: Emilia Lipa i Agata Sztorc
Gąbka chłonie wodę, mydło, sok malinowy, tusz, farbę, a także wiele innych substancji. Można zrobić z niej pędzel, wykorzystać ją jako podobrazie lub budulec wielkiej rzeźby. Można się też na niej położyć i uciąć sobie drzemkę. Punktem wyjścia warsztatów jest wielkoformatowy gąbczasty obraz Anny Panek pt. Miękkość. Dzieci sprawdzą możliwości plastyczne gąbki. Wykonają z niej barwne obrazy, przyrządy malarskie i niezwykłe przestrzenne realizacje.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat

12.00 – 14.00 Dźwięk poruszający przedmioty / prowadzenie: Krzysztof Topolski
Czy poczuliście kiedyś jakiś dźwięk, chociaż mieliście zatkane uszy? Na wystawie Na opak można tego doświadczyć, siadając lub kładąc się na specjalnym podeście – podłodze zaprojektowanej przez Krzysztofa Topolskiego. Artysta wykorzystał w swej pracy transduktor, czyli specjalne urządzenie zamieniające dźwięk w drgania. Uczestnicy będą testować możliwości tego urządzenia, a także, używając gumy modelarskiej, stworzą niezwykłą instalację dźwiękowo-kinetyczną. Jakie dźwięki będzie wydawała? Przekonajcie się sami!

14.00 – 16.00 Warsztat małego rzeźbiarza / prowadzenie: Miłosz Flis
Warsztaty są inspirowane twórczością Miłosza Flisa. Pod okiem artysty dzieci dadzą upust swoim rzeźbiarskim talentom, tworząc płaskorzeźby. Posłużą się ciekawą techniką – wykonają w plastelinowej płytce odciski przedmiotów o bardzo różnych fakturach. Uczestnicy nauczą się także utrwalać efekty swojej pracy przy pomocy gipsu. Dodatkowo dzieci dowiedzą się, czym dla rzeźbiarza jest pozytyw i negatyw oraz poznają technikę przygotowywania gipsu do odlewu.

16.00 – 18.00 Ciąg dalszy, czyli gdzie zamieszka słomkowy stwór / prowadzenie: Adrian Przywara
Jedną z prac prezentowanych na wystawie Na opak jest Wyspa skarbów Olafa Brzeskiego zbudowana z piasku, gałęzi, butelek wyrzuconych przez morze, piór nadmorskich ptaków i muszelek. Przywołuje ona wspomnienia z wakacji spędzanych nad morzem. Uczestnicy wraz z rodzicami poszukają skarbów na placu wokół Galerii Labirynt, a następnie wykorzystają znaleziska do zrobienia własnych prac. Co znajdzie się na Wyspie skarbów Twojego dziecka?

Wstęp wolny

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

20-112 Lublin
ul. ks. J. Popiełuszki 5


Kontakt:

galeria@labirynt.com
http://labirynt.com

ZOBACZ TAKŻE:warsztatywystawa

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także