Filtracja bez tajemnic. Zbuduj swój własny filtr do wody!

EC1 Łódź - Miasto Kultury
📅 niedziela 26.08.2018
Filtracja bez tajemnic. Zbuduj swój własny filtr do wody - warsztaty w Centrum Nauki i Techniki EC1

Upał, wycieczka za miasto… Przyjemnie byłoby umyć ręce i twarz, a wody butelkowanej ledwie wystarczy do ugaszenia pragnienia. To, co w kałuży nie nadaje się do mycia. Przydałby się filtr… Zróbcie go sami w każdych warunkach! I to wyłącznie z tego, co macie pod ręką! Zapraszamy do Centrum Nauki i Techniki EC1!

Co może być filtrem? Na czym polega filtracja? Z czego można, a z czego trzeba oczyszczać wodę? Na te pytania odpowiemy na naszym letnim warsztacie „Filtracja bez tajemnic. Zbuduj swój własny filtr do wody.” Pokażemy Wam, co można wykorzystać do filtracji wody i udowodnimy, że urządzenie do uzdatniania wody można skonstruować w każdych warunkach.

Uczestnicy samodzielnie wykonają doświadczenie, korzystając ze wskazówek prowadzącego. Sami wybiorą elementy składowe filtra i porównają efekty uzyskane po przesączeniu zanieczyszczonej wody przez swoją konstrukcję, a każda z nich będzie niepowtarzalna. Przy okazji zastanowimy się, czy kolejność ułożenia warstw filtracyjnych ma znaczenie i od czego zależy skuteczność filtracji.

Warsztat przeznaczony jest dla każdego. Zachęcamy również rodziny z dziećmi, ze względu na okazję wspólnego, twórczego spędzenia czasu. Doświadczenie można odtworzyć później w warunkach domowych, angażując bliskie osoby i przyjaciół.

• 3 razy dziennie w godz. 11:00, 14:00, 17:00 (wstępne godziny mogą ulec zmianie)
  • W sierpniu: czwartki i niedziele
  • Czas trwania: około 30 minut;
  • Ilość osób: 12
  • Miejsce: Teatr eksperymentalny, rozdzielnia poziom 0

Dodatkowe informacje:

Czy i jak motywować dzieci

Organizator: Centrum Nauki i Techniki EC1 i EC1 Łódź – Miasto Kultury

Czas i miejsce:
Okres wakacji: w sierpniu: czwartki i niedziele 2018
11:00, 14:00 i 17:00 (wstępne godziny mogą ulec zmianie)
„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
90-022 Łódź, ul. Targowa 1/3
wejście od ul. Wojciecha Jerzego Hasa (od strony dworca Łódź Fabryczna)