Filozofowanie z Kasią Kasią podczas Kina Dzieci

czwartek 29.09.2022 do czwartek 06.10.2022

Filozofowanie z Kasią Kasią podczas Kina Dzieci

Do niedzieli trwa najważniejsze święto kina dla młodych widzek i widzów – 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Oprócz wspaniałego, obejmującego niemalże 160 tytułów programu najlepszych polskich i zagranicznych filmów, organizatorzy przygotowali wiele ekscytujących wydarzeń towarzyszących pokazom. Jednym z nich jest akcja „Zapytaj filozofkę” z inicjatywy Fundacji Sentio, sponsora festiwalu.

Zapytaj filozofkę – zabawa dla małych i dużych

Dlaczego drzewa mają liście? Czy zwierzęta mają swoje niebo? Skąd się biorą sny? Wszystkich nas nurtują dziesiątki takich pytań. Teraz jest okazja, by poszukać na nie odpowiedzi. Jak? Wystarczy, że swoje pytanie zapiszecie na kartce i wrzucicie je do czekających na gości festiwalowych w Kinie Muranów i Kinotece skrzyń „ZAPYTAJ FILOZOFKĘ”.

Na wybrane, najciekawsze, najbardziej zwariowane, czy jak mówi sama dr Kasia Kasia, filozofka, która szukać będzie z Fundacją Sentio odpowiedzi na zadane pytania, na te, na które będzie umiała odpowiedzieć i podpowiada: Nie ma głupich pytań. Każde pytanie jest ważne. Na każde warto poszukać odpowiedzi.

Video-zaproszenie do udziału w akcji: https://fb.watch/fPWfzjXdZ0/

Fioletowe skrzynie „ZAPYTAJ FILOZOFKĘ” postoją w kinach do niedzieli. Ale nie martwcie się, jeśli nie uda Wam się dotrzeć na festiwal w Warszawie osobiście. Na wysłanie pytania (lub pytań) drogą mailową na adres ZAPYTAJFILOZOFKE@FUNDACJASENTIO.PL macie czas do 23 października, czyli do samego końca festiwalu Kino Dzieci w odsłonie onlinowej.

Filmiki z odpowiedziami filozofki publikowane będą przez cały listopad w mediach społecznościowych Fundacji Sentio, która działa na rzecz edukacji dzieci i młodzieży na YouTube. Na ich kanale odnajdziecie m.in. pełne ciekawostek mini-wykłady o literaturze z Człowiekiem Absurdalnym, kinie z Michałem Oleszczykiem, fotografii z Tomkiem Drzewińskim, malarstwie oraz rzeźbie z historyczkami sztuki Mają Michalak z Poza Ramami i Ritą Twardziak, które w lekki i przystępny sposób przybliżają kulisy powstania jednych z najsłynniejszych dzieł sztuki, a także wiele praktycznych warsztatów z artystami i artystkami.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Warsztat z projektowania plakatu festiwalowego

W najbliższą sobotę Fundacja Sentio zaprasza na jeszcze jedno wydarzenie – twórczy warsztat z malarką Moniką Waraxą. Podczas zajęć „Narysuj, pomaluj, odbij” uczestnicy stworzą swój, być może pierwszy, plakat festiwalowy techniką graficzną. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30 w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na warsztat w cenie 10 zł obowiązują zapisy. Link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie TUTAJ.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/22Pcwm8cJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach oraz akcji „Zapytaj filozofkę” oraz zachęcamy do obserwowania Fundacji Sentio w mediach społecznościowych, gdzie regularnie dodawane są wartościowe materiały dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie