filmy dla dzieci w Krakowie

Data wydarzenia: niedziela 30.05.2010

Program kina Agrafka skierowany do najmłodszych widzów. Cykl spotkań polegający na głośnym odczytaniu przez animatora fragmentu interesującej książki. Druga część spotkania to projekcja filmu, będącego adaptacją lektury lub film na motywach zbliżonych do tematyki książki. Po projekcji zapraszamy dzieci do „przenośnej pracowni plastycznej”, gdzie za pomocą barw i kształtów będą mogły wyrazić zapamiętane z książki i filmu doznania.

30 maja (niedziela)

* czytamy – „Niesamowite przygody Bolka i Lolka” | Jadwiga Jasny, Iwona Czarkowska

* oglądamy – SPOSÓB NA WAKACJE BOLKA I LOLKA

reż. Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman, Polska 1987, 67’

Do udziału w projekcie zaproszono profesjonalistów, mających doświadczenie w kontaktach z widownią dziecięcą. Program proponuje najciekawsze, najwartościowsze książki polskich i obcych autorów.  Filmy, głównie rysunkowe – stworzone zostały przez mistrzów animacji.

Cykl „Czytamy i oglądamy w Agrafce” będzie dla rodziców miłym przypomnieniem „dobranocek”, „wieczorynek” i bajek znanych z dzieciństwa, natomiast dla ich pociech przygodą, spotkaniem z ciekawymi bohaterami książek i filmów, ćwiczeniem wrażliwości i wyobraźni. Wnętrza kina Agrafka otwierają się dla najmłodszych, stwarzamy możliwość zwiedzania kabiny operatora, odsłaniamy tajemnice ekranu i projektora filmowego.

Zapraszamy dzieci z opiekunami w każdą niedzielę o godz. 11:00. Bilety tylko 5 zł.

Adres:

ul. Krowoderska 8
(w budynku YMCA, I piętro)
31-142 Kraków


Kontakt:

012 430 01 79
kino@kinoagrafka.pl
http://www.kinoagrafka.plZOBACZ TAKŻE:patronat