Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Filmowa niedziela w Teatrze Starym: Ernest i Celestyna, Lublin

Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka
🗺 mapa
📅 niedziela 19.06.2016
normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Ernest i Celestyna film
Celestyna to mała mysz, wychowana w kieracie pracy i sztywnym społeczeństwie. Wszystkim od dziecka się wmawia, że niedźwiedź jest najgorszym wrogiem myszy, a najważniejszym celem społeczeństwa jest zdobywanie zębów młodych niedźwiadków – bo one najlepiej się nadają do zastąpienia straconych przez myszy siekaczy, bez których żadna mysz nie przeżyje. Celestyna jest na stażu w klinice dentystycznej, ale tak naprawdę zostanie dentystą to ostatnia rzecz, której pragnie.

Lubi rysować, głównie niedźwiedzie, które wcale nie wydają jej się straszne. Pewnego dnia spotyka biednego niedźwiedzia Ernesta, który graniem na ulicy próbuje zarobić na jedzenie. Oboje są społecznymi wyrzutkami, oboje pragną czegoś innego niż życie pod sznurek, chcą być artystami. Wplątują się w niebezpieczne sytuacje, trafiają do więzienia… Wszyscy są przeciwko nim. A jedyne, czego oni pragną, to się odnaleźć i żyć razem szczęśliwie. Czy uda im się wykaraskać z kłopotów?

Ernest i Celestyna to piękny, wzruszający film o przyjaźni na przekór wszystkiemu, o życiu pod prąd i sile miłości, która łamie największe przeszkody. Film otrzymał wiele nagród (m.in. nominację do Oscara) za wyjątkową animację.

Stéphane Aubier (ur. 1964) pochodzi w Verviers w Belgii. Jest reżyserem i scenarzystą. Jego poprzedni film to znane polskim widzom “Miasteczko Panika”.

Vincent Patar (ur. 1965) – belgijski scenarzysta i reżyser. Wraz ze Stephanem Aubierem wyreżyserował “Miasteczko Panika”.

Benjamin Renner – francuski rysownik, animator i reżyser filmowy. W 2015 roku opublikował komiks “Le grand méchant Renard”, który zamierza zekranizować.

19.06.2016 niedziela / 17:00

„Ernest i Celestyna” (Ernest et Célestine)

film animowany z dubbingiem dla dzieci w wieku 5 – 9 lat

Belgia, Francja, Luksemburg 2012 / 80’

reżyseria: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner

scenariusz: Daniel Pennac

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

fot. materiały promocyjne dystrybutora

 

896 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
ul. Jezuicka 18
20-113 Lublin
Kontakt:

81 466 59 25
http://teatrstary.eu