Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Filmowa niedziela: Jill i Joy, Lublin

Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18, Lublin
🗺 mapa
📅 niedziela 08.05.2016
normalny 10 zł, ulgowy 8 zł
Filmowa niedziela: Jill i Joy, Lublin

Pierwszy dzień wakacji jest magiczny. No bo jak inaczej nazwać dzień, w którym Jill i Joy znajdują na ulicy pieniądze, chwilę później spotykają tajemniczą kobietę, która chce sprzedać dom właśnie za taką kwotę, jak ta znaleziona, a kupiony dom okazuje się zaprojektowany tak, by był idealną kryjówką dla dwóch małych i ciekawskich dziewczynek, właśnie takich jak Jill i Joy.

“Jill i Joy” to film o przyjaźni i magii, którą znaleźć można w codziennym życiu. Adaptacja książki Marjatty Kurenniemi to historia dwóch dziewczynek, które spędzają razem wakacje. Są niemal niewidoczne dla zabieganych i zapracowanych rodziców, więc same organizują sobie czas. A że nie wszystko w filmie musi być oczywiste, w Jill i Joy zaczyna działać magia. Dziewczynki zamieszkują w maleńkim domku stworzonym specjalnie dla nich, spotykają barwnych i niezwykłych sąsiadów, wspólnie z nimi przeżywają serię tajemniczych przygód. Czy któreś z rodziców zorientuje się wreszcie, że dziewczynki się wyprowadziły? Czy dorośli odnajdą magiczną kryjówkę Jill i Joy i poświęcą dziewczynkom swoją uwagę i czas?

Saara Cantell, reżyserka filmu: „Najważniejszą rzeczą dla mnie jako reżyserki jest ciepłe i zabawne spojrzenie na świat. Rzeczy nie są wytłumaczalne. Widzowie mogą cieszyć się magią. Głównym tematem w “Jill i Joy” jest moc wyobraźni i poczucia wspólnoty. To dla mnie najważniejsza rzecz w filmie dla dzieci”.

Saara Cantell (ur. 1968) – reżyserka i scenarzystka, pochodzi z Helsinek. Na początku kariery zajmowała się reżyserowaniem filmów krótkometrażowych oraz seriali. Obecnie tworzy filmy dla dzieci (“Unna and Nook)” i dla dorosłych (“Heartbeats”, “Stars above”). W 2014 roku jej dwa pełne metraże: produkcja dla dzieci “Jill i Joy” oraz komedia romantyczna “The Two and Only” okazały się sukcesem frekwencyjnym w Finlandii.

Jak wygląda świat dorosłych i czym różni się od świata dzieci? Filmy, które zostaną zaprezentowane podczas spotkania, ukazują relacje pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Co to znaczy być dorosłym? Czy trudno być dorosłym? Czy dziecko może pomóc w czymś dorosłemu?

Projekcja w ramach kampanii społecznej “Dzieciaki na horyzoncie” Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Kampania adresowana jest do najmłodszych widzów (5 – 9 lat). Celem kampanii jest promocja i produkcja dobrego kina dla dzieci. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza rodziców i opiekunów do wspólnego oglądania filmów z dziećmi, aby przypomnieli sobie, jak dużo emocji, wrażliwości i mądrości mogą one wnieść w życie najmłodszych.

08.05.2016 niedziela / 17:00

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

„Jill i Joy” (Onneli ja Anneli)

film aktorski z lektorem dla dzieci 5 – 9 lat

Finlandia 2014 / 80’

reżyseria: Saara Cantell

scenariusz: Sami Keski-Vähälä

zdjęcia: Marita Hällfors

występują: Aava Merikanto, Lilja Lehto, Eija Ahvo, Jaakko Saariluoma, Johanna af Schultén, Elina Knihtilä

741 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
ul. Jezuicka 18
20-113 Lublin
Kontakt:

81 466 59 25
http://teatrstary.eu