Filmowa Kolekcja Bajek – Pokaz Animacji Lublin

Filmowa Kolekcja Bajek – Pokaz Animacji Lublin

26 maja (sobota) 2012 godz. 12:00
Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5 Lublin

(Wstęp wolny, wiek – bez ograniczeń)

FILMOWA KOLEKCJA BAJEK

Powstaje w oparciu o nowoczesny warsztat multimedialny i ma na celu spotkanie w pracy twórczej dzieci i młodzieży z różnych środowisk narodowościowych, kulturowych i religijnych. Ich wspólna praca nad historią regionu zakończyła się zebraniem legend, bajek i opowieści związanych z ich miejscem zamieszkania w cykl-kolekcję pt: „Opowieści pogranicza" (2010). Kolekcja ta została stworzona w formie filmów animowanych, zrealizowanych metodą poklatkową. W rożnych technikach zrealizowane zostało osiem filmów opowiadających legendy i opowieści z regionu Sejneńszczyzny.

„Pieśni pogranicza"(2011) to kontynuacja pracy związanej z ocalaniem lokalnej historii tym razem wywiedzionej z pieśni. To próba zilustrowania opowieści zawartych w pieśniach. Czasem to są ilustracje do filmów, czasem impresje filmowe. Twórcami kolekcji są dzieci i młodzi ludzie związani z Sejneńszczyzną (dzieci przedszkolne, ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna i ze szkół licealnych).

Bajki powstawały pod opieką wielu wybitnych artystów m.in: prof. Andrzeja Strumiłły, Leona Tarasewicza, Wiesława Szumińskiego. Warsztaty filmowe prowadziły Liza Skworcowa z Moskwy i Joanna Polak ( specjalistki od animacji o międzynarodowej renomie).

Stowarzyszenie Grupa Projekt
ul. Dolna Panny Marii 3