Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy: Cud na 34. ulicy

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA), ul. Wałbrzyska 3/5 mapa

sobota 05.01.2019

bezpłatne

Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy: Cud na 34. ulicy

By przedłużyć świąteczną atmosferę, zapraszamy na pokaz klasycznego filmu George’a Seatona o sympatycznym staruszku, który utrzymuje, że jest świętym Mikołajem.

SB | 05.01 | g. 16:00 | sala Ziemia Obiecana

Cud na 34. ulicy, reż. George Seaton, USA 1947, 101 minut
Bohaterkami filmu są matka i córka, Doris i Susan, które nie wierzą w magię Świąt Bożego Narodzenia. Doris zajmuje się marketingiem w sklepie Marcy’ego i odpowiada za paradę świąteczną. Kiedy zatrudniony przez nią Mikołaj nie pojawia się na wydarzeniu, przyjmuje do pracy uroczego staruszka, który wierzy, że ma moc czynienia dobra. Susan bardzo tej magii chce doświadczyć. Ostatecznie cała kamienica wspiera Świętego Mikołaja w jego działaniach – tak, by udało się przywrócić małej Susan odrobinę dziecięcej naiwności i wiary w Bożonarodzeniowy Cud.

Kuratorka cyklu Beata Zaborek opowie przed projekcją o twórcy i temacie filmu, a po seansie zaprosi wszystkich do wspólnej dyskusji.

Wstęp
Na pokaz zapraszamy rodziców lub opiekunów z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Kliknij przycisk „Zapisz się na wydarzenie” poniżej (lub „Weź udział” powyżej), wypełnij i wyślij formularz, koniecznie podając w nim liczbę dorosłych i dzieci. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc. Wejściówki należy odebrać w dniu pokazu do godziny 16.00 w recepcji FINA.

Więcej: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/cud-na-34-ulicy-filmoniada-dyskusyjny-klub-filmowy/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:film