Filip, lis i magia słów

poniedziałek 01.10.2018 do poniedziałek 15.10.2018

Filip, lis i magia słów

„Filip, lis i magia słów” to już czwarty tom przygód zajączka Filipa, napisany na prośbę dzieci, wśród których trzy poprzednie cieszyły się i nadal cieszą wielką popularnością.

Filip wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód i staje się coraz bardziej samodzielny. W czwartej części książki zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i poznaje rzeczy, o których lepiej, żeby jeszcze nie wiedział. Zaniepokojeni słowami syna rodzice, wprowadzają grę w JA JESTEM, licząc na to, że dobre słowa uchronią zajączki przed złym wpływem otoczenia.

Pewnego dnia Filip znika z oczu rodziny i przyjaciół. Wpada w pułapkę i staje oko w oko ze swoim prześladowcą – rudym lisem. Czy mały bezbronny zajączek poradzi sobie w trudnej sytuacji? Czy znajdzie się ktoś, kto mu pomoże? A może wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów pomoże Filipowi?

Książka oprócz opowiadania dla dzieci zawiera również dodatek „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli”, w którym autorka podpowiada, w jaki sposób wykorzystując przygody bohaterów, przekazać dzieciom ważne zasady i wartości.

Zamieszczony na końcu książki pomysł na teatrzyk i postacie zwierząt do wycięcia mają pomóc czytelnikom w rozwijaniu wyobraźni oraz wymyślaniu własnych przygód małym przyjaciołom.

Autorka, dr Elżbieta Zubrzycka, wykładała psychologię na Uniwersytecie Gdańskim i pracowała terapeutycznie z dziećmi. Jest autorką 6 książek dla dorosłych i blisko 30 dla dzieci, które pomagają rodzicom w wychowaniu, a małym czytelnikom w radosnym rozwoju i przygotowaniu do radzenia sobie w ich codziennym życiu. Wiele z nich zostało lekturami szkolnymi

Filip, lis i magia słów
autor: Elżbieta Zubrzycka
ilustracje: Klara Wicenty
wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie