Filharmonia z klasą

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, Narutowicza 20/22 mapa

czwartek 09.05.2019

18

Filharmonia z klasą

Czas na niecodzienną lekcję muzyki! Wiedza o muzyce wchodzi do głowy o wiele łatwiej i przyjemniej w otoczeniu, jakie stanowią wnętrza Filharmonii. Zajęcia prowadzą artyści i pracownicy merytoryczni FŁ, a także specjalnie zaproszeni goście – animatorzy kultury, performerzy.

W danym dniu pozastawiamy do wyboru jedną z trzech godzin (9:00, 10:30, 12:00) oraz tematykę zajęć.

Grupy uczestników mogą mieć różną liczebność, w zależności od wybranego warsztatu.

Rezerwacji można dokonywać bezpośrednio w kasach FŁ (tel: 42 664 79 79, email: bilety@filharmonia.lodz.pl)

9 maja 2019, 09.00

Wiolonczela do słuchania i podglądania

Na warsztatach zajrzymy do wnętrza wiolonczeli żeby poszukać jej duszy. Sprawdzimy co robi tam tajemniczy nieproszony gość – mała kulka kurzu. Czy i ona ma wpływ na barwę dźwięku? Dowiemy się w jaki sposób budowniczy instrumentu dostał się do jego wnętrza, żeby złożyć tam swój podpis i dlaczego wiolonczeliści noszą ze sobą niebezpieczne przyrządy do ostrzenia metalu, a za bilety lotnicze płacą dwa razy więcej od innych! Sprawdzimy czy wygodniej gra się na wiolonczeli w eleganckim fraku, czy w poszarpanych jeansach?

Prowadzenie: Maria Filipiak
Minimalna liczba uczestników: 50 os.

Orkiestra bez tajemnic

80 osób na scenie, każda wie gdzie ma siedzieć i co ma robić. Jak to możliwe?
Tego dowiecie się właśnie na tym warsztacie. Muzycy z sekcji pierwszych skrzypiec, państwo Joanna i Janusz Łuczak, opowiedzą o tym jak pracuje orkiestra, na jakie grupy i sekcje się dzieli oraz dlaczego musi słuchać się dyrygenta.

Prowadzenie: Joanna i Janusz Łuczak
Minimalna liczba uczestników: 60 os.

Sekrety skrzypiec

Stwierdzenie, że „skrzypce mają duszę” w cale nie jest metaforą, a faktem. Poznajcie wszystkie sekrety tego instrumentu oraz tajniki gry na nim, by dowiedzieć się na czym polega jego fenomen trwający nieprzerwanie od kilkuset lat.

Prowadzenie: Joanna i Janusz Łuczak
Minimalna liczba uczestników: 60 os.

Body Percussion

Powszechnie wiadomo, że głos ludzki jest najstarszym i najbardziej pierwotnym instrumentem. Mało kto ma jednak świadomość, że ciało można również wykorzystać jako wszechstronny instrument perkusyjny. Pozbądźcie się ograniczeń i zacznijcie wybijać co Wam w duszy gra na wyjątkowych warsztatach z body percussion.

Prowadzenie: Małgorzata Kaczmarek
Minimalna liczba uczestników: 20 osób

Dęte wynalazki – od rogu do suzafonu

Bawoli, barani, a w końcu blaszany. Róg towarzyszy ludzkości od zawsze. Obecny był na wojnie, na polowaniu, w trakcie ważnych uroczystości oraz w orkiestrze.
Powszechność tego instrumentu inspirowała konstruktorów do poszukiwania nowych możliwości i świeżych brzmień, co z kolei przyczyniło się do powstania wielu rodzajów i odmian tego instrumentu.

Prowadzenie: Roman Strembicki
Minimalna liczba uczestników: 50 os.

Beatbox & Freestyle

Wytężcie umysły i przygotujcie się na muzykę bez słów. Wymyślanie tekstów na poczekaniu, zabawa słowem, zespołowy freestyle, zmiana liter oraz słów w muzykę to podstawa tych warsztatów. Wcielicie się w różne postaci, w różnych miejscach i sytuacjach. Zarapujecie na sugerowany temat. Poznacie gry zespołowe, które oprócz świetnej zabawy zapewnią trening z tworzenia współczesnej poezji. Wszystko to z podkładem dźwięków beatboxu, którego podstaw będziemy Was uczyć przez całe spotkanie.
Szczególnie polecamy uczniom klas VI-VIII 🙂

Prowadzenie: Marcin „Zorak” Szymański
Minimalna liczba uczestników: 25 os.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
filharmonia łódzka logo

Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina

Na estradzie Filharmonii Łódzkiej najczęściej występuje Orkiestra Symfoniczna FŁ. Zapraszane są również zespoły z innych miast Polski oraz z zagranicy, jak choćby: Deutsche Symphony Orchester Berlin, Shanghai Symphony Orchestra, Orkiestra XVIII Wieku, Concerto Italiano i …

Więcej

Adres:

ul. Narutowicza 20/22,
90-135 Łódź


Kontakt:

42 664 79 10; 42 664 79 79
bilety@filharmonia.lodz.pl
http://www.filharmonia.lodz.pl

Zobacz także