Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Filharmonia Familijna we Wrocławiu – Baśń orientalna

NFM, Sala Główna, plac Wolności 1, Wrocław
🗺 mapa
📅 niedziela 17.03.2024
Filharmonia Familijna we Wrocławiu

Nie ma nic bardziej fascynującego od podróży w głąb muzyki. Słuchając jej, można się poczuć jak na latającym dywanie; odkrywać niezwykłe opowieści, które kompozytorzy zapisali na kartach partytur za pomocą nut; poznawać kolory i barwy instrumentów wchodzących w skład orkiestry symfonicznej, dzięki którym muzyka działa na wyobraźnię słuchacza jak magiczne zaklęcie.

Ta cudowna umiejętność przyda się wszystkim, którzy wybiorą się na koncert Baśń orientalna. Słuchając prezentowanych utworów, uczestnicy oczami wyobraźni zobaczą tureckie targi i arabskie dzielnice handlowe. W tle przesuwać się będą karawany kupców, którzy jadą przez pustynie na wielbłądach, bandy rozbójników, żonglerzy, zaklinacze węży i niesiona przez służbę piękna księżniczka w barwnych szatach, mieszkająca w sułtańskim pałacu.

Do pełnego przygód i dźwiękowego malarstwa świata baśni zabierze młodych słuchaczy NFM Filharmonia Wrocławska, którą poprowadzi od pulpitu dyrygenckiego Piotr Wacławik. Koncertem tym otworzymy dziecięcą wyobraźnię na kolorystykę i różnorodne brzmienia orkiestry symfonicznej. Zwrócimy uwagę na instrumenty, które podkreślą orientalny charakter opowieści, m.in. flet piccolo, rożek angielski, czelestę i gong. Zapoznamy z nazwiskami znakomitych kompozytorów, których wybrane fragmenty dzieł młodzi melomani usłyszą podczas tego baśniowego wydarzenia.

17.03, niedz., 10:00 i 12:30
NFM, Sala Główna
Baśń orientalna

Wykonawcy:

Piotr Wacławik – dyrygent
NFM Filharmonia Wrocławska
Teatr ruchu STADO
Zofia Komuszyna – autorka scenariusza
Michał Giersztof – prowadzenie koncertu

https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/10352

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent