Festyn rodzinny w Jaworznie w rocznicę Grunwaldu

Skwer Jagiellońska pod Pomnikiem Grunwaldu, Jaworzno mapa

niedziela 26.06.2016

Festyn Grunwaldzki Jaworzno

W najbliższą niedzielę, 26 czerwca przy pomniku Grunwaldu w Szczakowej odbędą się obchody upamiętniające 606. rocznicę starcia wojsk Władysława Jagiełły z Krzyżakami, które było jedną z najważniejszych bitew europejskiego średniowiecza. Jak co roku w Szczakowej odbędzie się bowiem festyn „W rocznicę Grunwaldu”.

 

Obchody rozpoczną się o godz. 16:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej, a następnie – tradycyjnie już – odbędzie się festyn rodzinny. Program imprezy będzie obfitował w wiele atrakcji. Podczas festynu swoje umiejętności walki rycerskiej zaprezentuje Bractwo Rycerskie Ziemi Jaworznickiej, a oprócz zmagań rycerzy będzie można obejrzeć także zbroje i uzbrojenie oraz dowiedzieć się więcej o zwyczajach średniowiecznego społeczeństwa. W Wiosce Słowian najmłodsi, ale też starsi jaworznianie będą mogli zobaczyć m.in. jak robi się masło czy podpłomyki. Ponadto na uczestników czekać będą warsztaty biżuterii, balonowy świat, pokazy, animacje i konkursy, a także dwie kulinarne niespodzianki: patelnię plenerową oraz przygotowywanie i pieczenie ziemniaków.

Niedzielny festyn będzie również doskonałą sposobnością, aby docenić twórczość zespołów śpiewaczych. Ponadto na przybyłych gości czekać będą różnego rodzaju gry, zabawy oraz konkursy, a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Dwie Korony”.

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – Dom Kultury w Szczakowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna koło „Szczakowa”.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także