Festyn rodzinny: Być jak Moniuszko

Teatr Wielki w Łodzi, Plac Dąbrowskiego
🗺 mapa
📅 sobota 21.09.2019
🎫 25zł
Festyn rodzinny: Być jak Moniuszko
21 września 2019 Teatr przerodzi się w upiorny zamek, w którym spotkamy jego domowników, Białą Damę  jak i samego Moniuszkę!

Zapraszamy od godziny 17:00 do przestrzeni teatralnych, gdzie czekają niecodzienne atrakcje inspirowane życiem i ciekawostkami epoki ojca polskiej opery – Stanisława Moniuszki. Jak tworzy się magia teatru odkryją przed Wami nasze pracownie, a chętni widzowie będą mogli sami jej doświadczyć. W koncercie inauguracyjnym (godz. 18:00) w reżyserii Beaty Redo-Dobber publiczność zostanie powitana przez cały zespół artystyczny Teatru: solistów, chór, balet i orkiestrę. Tego wieczoru z pewnością wiele osób chciałoby być w kilku miejscach na raz!

A co nas czeka?

Festyn rodzinny (dla posiadaczy biletu na Koncert Inauguracyjny), a w nim:

  • poczęstunek przygotowany przez naszego solistę oraz szefa kuchni z Book&Cook (przed koncertem i w przerwie w Saloniku Video)
  • Gra miejska „Gdzie jest Moniuszko” przygotowana przez Tkalnia Zagadek (start o godz. 17:00 / liczba miejsc ograniczona; obowiązują wcześniejsze zapisy przez FB Teatru lub drogą mailową: promocja@teatr-wielki.lodz.pl / decyduje kolejność zgłoszeń),
  • Warsztaty pracowni artystycznych, m.in.: pracowni perukarstwa i charakteryzacji,  pracowni nakryć głowy, szewskiej,  krawieckiej, fryzjerskiej, (od godz. 17:00 w Sali kameralnej),
  • karaoke, tym razem w wersji operowej (przed koncertem i w przerwie, w Sali kameralnej)
  • lekcja tańca – nauka mazura prowadzona przez artystów baletu TWŁ (w przerwie, w foyer)
  • inne atrakcje i niespodzianki.

A w naszym koncercie będącym barwną listą Moniuszkowskich przebojów, odnajdziecie owe różne oblicza kompozytora; w ariach i ansamblach z „Flisa”, „Halki”, „Strasznego dworu”, „Parii”, „Hrabiny” zaprezentują się wszyscy soliści śpiewacy naszego Teatru, chór, balet i oczywiście orkiestra.

więcej informacji

301 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent