Festiwal Ziemi Przemyskiej – Medyka

📅 niedziela 08.07.2012
Festiwal Ziemi Przemyskiej – Medyka

Pierwsza edycja "Festiwalu Ziemi Przemyskiej" rozpocznie się o godz. 15.00 na stadionie w Medyce. Gwiazdą wieczoru będzie zespół BAYER FULL.

Założeniem organizatorów jest, aby Festiwal stał się jedną z najważniejszych imprez kulturalnych w powiecie, był jego swoistą wizytówką. Impreza odbywać się będzie w plenerze, w pierwszy weekend lipca, każdego roku w innej gminie powiatu przemyskiego.

Każda gmina będzie prezentować: 30 minutowy program artystyczny, stoisko z jadłem regionalnym oraz stoisko z rękodziełem artystycznym. Ponadto przedstawi krótki zarys swojej miejscowości w formie scenki-rekonstrukcji, odczytu, wystawy, która zaprezentuje walory poszczególnych gmin.

Wszystkie gminy uczestniczące w imprezie otrzymają nagrodę pieniężną za najciekawsze elementy zaprezentowanego programu. Komisja artystyczna przyzna również trzy nagrody (Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Przemyskiego, Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu) za najlepsze całościowe zaprezentowanie się gminy.

Organizatorzy zapewniają również wiele innych atrakcji dla każdego.