Festiwal Teatrów Dziecięcych

Data wydarzenia: środa 15.06.2011 do czwartek 16.06.2011

Festiwal Teatrów Dziecięcych

„Księżyc w Misce” to hasło tegorocznej, drugiej już edycji Festiwalu Teatrów Dziecięcych, organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Baby City. Około 200 młodych aktorów wystąpi w dniach 15-16 czerwca 2011 r. na deskach Teatru IMKA w Warszawie.

– Festiwal Teatrów Dziecięcych jest doskonałą okazją do rozwijania dziecięcej wyobraźni, a jednocześnie uwrażliwiania już od najmłodszych lat na kontakt z kulturą – zauważa Katarzyna Kosakowska, właścicielka przedszkola Baby City. 
– Każdy występ, jeśli tylko potrafimy sprawić żeby był dla dziecka przyjemny, doda mu odwagi i pewności siebie. Granie ról uczy dzieci empatii i rozumienia sytuacji postaci, w którą się wcielają – o wpływie teatru na rozwój dziecka mówi Małgorzata Suzuki, aktorka Teatru Baj, jurorka w tegorocznym festiwalu. 
Celem festiwalu jest też integracja grup małych aktorów i nauczycieli z woj. mazowieckiego. W tym roku Festiwal otworzył swoje drzwi również dla szkolnych grup teatralnych z klas 0-1.  
Przez 2 dni festiwalowe (15-16 czerwca) wystąpi 12 grup teatralnych i dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Festiwal uroczyście otworzy Tomasz Karolak, który w tym roku zgodził się gościć Festiwal w swoim Teatrze IMKA. Przedstawienia będą obserwowane przez członków jury – znamienitych polskich aktorów. Festiwal nie ma charakteru rywalizacji. 
I miejsce i statuetki otrzymują wszyscy biorący w nim udział.
Na festiwalowej scenie wystąpią reprezentanci organizatora – Baby City oraz zespoły teatralne m.in. z: polsko-angielskiego Przedszkola Muzycznego Zebra, Przedszkola Niepublicznego Jeżyk, Tęczowego Przedszkola z Siedlec, Niepublicznego Przedszkola Bajka, Przedszkola Mali Odkrywcy oraz ze szkół podstawowych nr 103 i 220 w Warszawie. Razem małych aktorów będzie ok. 200. 
Od tego roku Festiwal objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów Miasta st. Warszawy. Nagrody dla wszystkich grup, uczestniczących w festiwalu, ufundowali sponsorzy wspierający Festiwal od lat. 
***
Baby City to przedszkole językowe, rekomendowane przez Ambasadę Brytyjską.  Oferuje szeroki zakres zajęć programowych i dodatkowych prowadzonych w systemie dwujęzycznym. Dzieci mają szansę spróbować swoich sił w różnych obszarach, a następnie wybrać te, które ich interesują. Przedszkole stara się, aby każda inicjatywa nauczycieli i dzieci mogła znaleźć swoje odzwierciedlenie w środowisku lokalnym. 
W 2011 roku Baby City otrzymało nominację na tytuł Promotora Ekologii w Projekcie rządowym asygnowanym przez Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.  Przedszkole jest też złotym Partnerem Fundacji Dziecięca Fantazja wspierając akcje pomocy dzieciom nieuleczalnie chorym, realizując ich największe marzenia. 
„Księżyc w misce” – Festiwal Teatrów Dziecięcych 
15-16 czerwca 2011
Ekologiczne dwujęzyczne przedszkole ekologiczne i żłobek. Bilingual eco preschool and nursery for children from 7 months to six years old

BABY CITY

 

Baby City - dwujęzyczne Europejskie Przedszkole Ekologiczne i Żłobek

Baby City - the bilingual Preschool and Nursery for children from 7 months till 6 years old

Baby City jest placówką dwujęzyczną realizującą program dydaktyczny nastawiony na …

Więcej

Adres:

ul. Zielona 42a
00-130 Warszawa


Kontakt:

0609 627 077
info@babycity.com.pl
http://www.babycity.com.pl