Festiwal Podwórkowy, czyli smaczny przepis na zabawę – bezpłatne wakacyjne zajęcia w Centrum Pożarniczym w Wolborzu

Wolbórz, ul. Modrzewskiego 15
📅 poniedziałek 04.07.2016 do piątek 15.07.2016
bezpłatne
Festiwal podwórkowy - półkolonie letnie w Wolborzu

SMACZNY PRZEPIS NA ZABAWĘ!

Zajęcia odbędą się w dniach 4 – 15 lipca 2016 r. w godzinach 09.00 – 15.00 i są adresowane do młodzieży w wieku 9 – 15 lat.

Projekt „Festiwal Podwórkowy, czyli smaczny przepis na zabawę” zabierze dzieci w daleką podróż po lokalnej historii. „Od kuchni” poznamy wolborskie zabawy, wyliczanki, bajki, najpiękniejsze kołysanki, które utulały babcie i dziadków do snu. Później pobawimy się w kucharzy i w trakcie warsztatów stworzymy smaczne przepisy na wesołą zabawę. Oczywiście każdy przepis najpierw sami wypróbujemy, a następnie poprosimy mieszkańców gminy Wolbórz o degustację i o ocenę: czy nie dodaliśmy za dużo powagi, a za mało humoru, czy są dobre proporcje wyobraźni i czy zabawa dobrze smakuje. Wszystkie uwagi pilnie zapiszemy i przygotujemy wielką książkę kucharską zabaw z wolborskiego podwórka.

Nasze poczynania na bieżąco będziecie mogli śledzić w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie edukacyjnym pt.: „Przepis na zabawę”. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy i informacje:

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu
ul. Modrzewskiego 15
tel. 516 660 378, 44 616 43 80
mail: centrumpozarnicze@gmail.com

Projekt został dofinansowany z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

źródło: regionkultury.pl