Festiwal Pociąg do Miasta – Edycja 3

📅 poniedziałek 24.07.2017 do sobota 29.07.2017
Bezpłatne
-POCIĄG DO MIASTA fot
Scena w przypadku POCIĄGU DO MIASTA to pojęcie umowne, zmienia się bowiem co chwila – tu wykorzystywany jest każdy skrawek przestrzeni. Gramy na podwórkach, tarasach, trawnikach, placach a każde z tych miejsc skradniemy na kilka dni i wypełnimy opowieścią! Wszystko jest na wyciągnięcie ręki, nie ma bariery sceny i nie trzeba mieć wiedzy o teatrze, żeby wczuć się w to, co chcemy Wam powiedzieć. Przed Wami najpopularniejsze spektakle naszego teatru, takie jak „Burmistrz”, „Pomiędzy”, „Von Bingen. Historia prawdziwa”, „Batszeba” i „Emigrantka” oraz wskrzeszony „Kawa, Chleb i ser”!

Szukajcie nas w Gdyni od 24 do 29 lipca!

Zawsze o godz. 21

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

PROGRAM FESTIWALU:

POMIĘDZY

wg Ślubu Witolda Gombrowicza

scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Ida Bocian; Łukasz Dobrowolski; Marek Sadowski; Bartłomiej Sudak.

Łydka, Gęba, Ucho! Gombrowicz na klubowej scenie. Tym razem będzie wodzirejem na ślubie Henryka. Motywem przewodnim jest sen, który przenosi Henryka w rodzime strony, do karczmy prowadzonej przez jego rodziców. Zastany tam porządek jest jednak zgoła inny od tego, jaki Henryk zapamiętał. Narażonym na deformację, wypaczenie i wykoślawienie, na przyprawienie gęby, Henryk podejmuje walkę ze stereotypami i cechami typowymi dla naszego narodu, toczy samotną bitwę o swoje JA. To spektakl, w którym po raz pierwszy kojarzymy w związki tekst i przestrzeń tak, aby ciągle pozostawać poza przestrzenią.

24 oraz 25 lipca 2017 r godz. 21 PLAC / Klub Muzyczny UCHO ul. Świętego Piotra 2

VON BINGEN. HISTORIA PRAWDZIWA

wg dramatu Sandry Szwarc

scenariusz i reżyseria: Błażej Tachasiuk

obsada: Ida Bocian

Co wiemy o świętych z czasów, gdy byli jeszcze dziećmi? Jak brzmi głos Boga? Co zrobić, kiedy jesteś zamknięty w pustelni a Twoją głowę wypełnia muzyka?

Posłuchajcie historii o świętej rewolucjonistce, pierwszej kompozytorce w średniowiecznej Europie! Charyzmatyczny Kronikarz, gorliwe mniszki i zautomatyzowana Jutta zapraszają do udziału w widowisku, ukazującym drogę do świętości Hildegardy z Bingen – kobiety, która uparcie pragnęła wyjść poza przypisaną sobie formę.

24 oraz 25 lipca 2017 r. godz. 21 TARAS/ Szkoła podstawowa nr. 26 ul. Tatrzańska 40

BATSZEBA

wg noweli „Bat Seba” Torgny’ego Lindgrena w tłum. Haliny Thylwe

scenariusz i reżyseria: Ida Bocian

wykonanie: Magdalena Płaneta, Iwo Bochat

Z wizyty w muzeum wyniesiemy nie tylko suche informacje o dziejach, lecz będziemy mogli współuczestniczyć w zmaganiach naszych przodków! Wszystkie eksponaty można obejrzeć z bliska, a nawet wziąć udział w sądzie nad Batszebą i poczuć się ławnikiem! Zainspirowana Biblią nowela Torgny’ego Lindgrena przedrze się do Muzeum Miasta Gdyni i poruszy nasze sumienie.

OGRANICZONA LICZBA MIEJSC!

26 oraz 27 lipca 2017 r.  TARAS/ 2 PIĘTRO MUZEUM MIASTA GDYNIA, ul. Zawiszy Czarnego 1

BURMISTRZ

Małgorzaty Sikorskiej – Miszczuk

reżyseria: Ewa Ignaczak

obsada: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Marek Sadowski, Radosław Smużny, Błażej Tachasiuk

W spektaklu „Burmistrz” wrzucamy do jednego garnka wątki pieprzne i ostre, ale nie przekraczamy granic dobrego smaku. Zaglądamy w ciemne zakamarki małego, polskiego miasteczka, wybebeszając to, co wiele osób chce ukryć. W programie wieczoru: Oprawa muzyczna, aranżacje i interpretacje różnych utworów, takie jak: „Wstawaj strana ogromnaja”, „My ze spalonych wsi”, „Wojenko, wojenko” oraz kompozycje własne, wystawa jednorożców, promocja książek ze strasznymi zdaniami, prezentacja pomnika wysadzanego drogimi kamieniami, pikowanie kalafiorów i symulacje wojenne. Gwarantujemy brak żołądkowych dolegliwości!

OGRANICZONA LICZBA MIEJSC!

26 oraz 27 lipca 2017 godz. 21 TARAS/ Restauracja VINEGRE/ 3 piętro Muzeum Marynarki Wojennej

EMIGRANTKA

Reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki

Scenariusz: Szymon Jachimek

Obsada: Vilde Valldal-Johannessen, Jeremiasz Gzyl

Zamknięta, brukowana ulica a na niej rozgrywa się rodzinne piekiełko. Historia samotności bohaterów, ich relacji pełnej niezrozumienia i wzajemnych zarzutów opowiedziana przez dwie kobiety. Bezsensowne trwanie, nieznośna, powtarzalna codzienność na tle krzykliwych nagłówków, prowokujących gestów i złudnej wiary. Stół nakryty tylko dla nich, jest kawa, chleb i ser wzdłuż poszarpanych ścian ulicy.

28 oraz 29 lipca 2017 godz. 21 ZIELONA STREFA POMIĘDZY BUDYNKAMI III I IV / Pomorski Park Naukowo – Technologiczny ul. Aleja Zwycięstwa 96/98

KAWA, CHLEB I SER

na podstawie Menueta Louisa Paula Boona

reżyseria: Ewa Ignaczak