Festiwal Łódź Miastem Kobiet – V edycja „Gdzie ci mężczyźni?”

środa 22.06.2016 do niedziela 26.06.2016

Festiwal Łódź Miastem Kobiet 2016 baner

Jak co roku, tuż przed wakacjami, stery Łodzi przejmują kobiety. Festiwal Łódź Miastem Kobiet 2016 odbędzie się w dniach 10-26 czerwca. Tegoroczne hasło festiwalu to „Gdzie ci mężczyźni?”. W ramach festiwalu przygotowano szereg wydarzeń muzycznych, teatralnych i filmowych, a także spotkania ze znanymi osobami, warsztaty i wystawy.

10-26 czerwca 2016

Gośćmi specjalnymi w tym roku będą: Krystyna Mazurówna, Wojciech Pszoniak, Ryszard Rembiszewski, Normalsi, Jan Peszek,

Organizatorem festiwalu jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.

W programie znalazły się koncerty, warsztaty, spektakle i spotkania autorskie.

22 czerwca 2016, godz. 19:00

Dwa spektakle Jana Peszka: „Pojedynek – zabawa w detektywa” oraz „Nie strój zdobi nieboszczyka”
Producentem spektaklu „Nie strój zdobi nieboszczyka” jest Teatr Miejski w Lesznie.
miejsce: AOIA – bilety: 2 x15 zł

24 czerwca 2016, godz. 18:00
„Miłość ci nic nie wybaczy – muzyczna opowieść o Hance Ordonównie”  – koncert Łódzkiego Teatru Piosenki
miejsce: Muzeum Miasta Łodzi, Sala Lustrzana, bilety: 20 zł (do nabycia w Muzeum Miasta Łodzi)

25 czerwca 2016, godz. 18:00
Otwarte spotkanie z Prezydent Miasta Łodzi Panią Hanną Zdanowską
„Ławeczka na Piotrkowskiej” – Spektakl Fundacji Kamila Maćkowiaka, godz. 19:00
„Ławeczka…” to pierwszy dwuosobowy spektakl komediowy przygotowany przez Fundację Kamila Maćkowiaka.W rolach głównych: Ewa Audykowska – Wiśniewska i Kamil Maćkowiak. Pewnego ciepłego popołudnia, na jednej z łódzkich ławeczek spotykają się – przystojny mężczyzna i piękna kobieta. Przypadkowe spotkanie, rozmowa, flirt, zauroczenie… Początkowo banalna historia o samotności i poszukiwaniu miłości przeradza sie w intymną grę pozorów, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, która prowadzi do zaskakującego dla wszystkich finału.Ławeczka na Piotrkowskiej to sztuka, osadzona w realiach naszego miasta – Łodzi. Bohaterowie spotykają się na ulicy Piotrkowskiej i właśnie tutaj, na jednej z miejskich ławeczek, toczy się akcja spektaklu. Dzięki temu widzowie mogą poczuć sie jak przypadkowi świadkowie tej historii.
www.fundacjamackowiaka.org
Pasaż Róży – wstęp wolny

26 czerwca 2016, godz. 19:00
PREMIERA „Szach Mat” – spektakl taneczny Agnieszki Cygan