Festiwal Legend Lubelskich, Lublin

Rynek w Lublinie mapa

sobota 24.09.2016

fstiwal legend lubleskich logo

Jakie legendy znacie o Lublinie? Czy wiecie co działo się na naszym Rynku 700, 500, 300 lat temu? We wrześniową sobotę czas na Starym Mieście zwariuje i na chwilę przeniesiemy się w niezwykły świat dawnych epok – średniowiecza, renesansu, baroku, oświecenia i międzywojnia, odkrywając na nowo największe i najciekawsze tajemnice Lublina.

Podczas Festiwalu zobaczymy dwa premierowe spektakle oparte na lubelskich legendach – Dintojrę (legendę o kamieniu nieszczęścia) i Pożar w Zamtuzie (historię wielkiego pożaru miasta snutą m.in. przez miejskiego kata), które powstały we współpracy Łukasza Witt-Michałowskiego z Marcinem Wrońskim. Nie zabraknie także legendy o pięknej i występnej córce Złotnika – Złotniczance oraz opowieści improwizowanych w wykonaniu Teatru Improv Poławiacze Pereł. Specjalnym gościem Festiwalu będzie krakowski Teatr Dono, który w stylistyce komedii dell’arte przybliży życie mieszczan dawnych epok.

Na czas trwania Festiwalu Rynek Starego Miasta zamieni się w magiczny tygiel, w którym mieszać się będą wydarzenia i bohaterowie mniej lub bardziej znanych historii Lublina: ze średniowiecza, renesansu, oświecenia, baroku i międzywojnia. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądało życie w dawnych czasach, poznać nieznane fakty historyczne z życia miasta, które przez stulecia obrosły legendami, wziąć udział w interaktywnych i teatralizowanych działaniach z dawnych epok.

Przygotowano też specjalny program dla dzieci – cykl zabaw inspirowanych historiami bohaterów legend, warsztaty tańca dawnego i grę miejską. A ponadto: specjalne spacery z przewodnikiem i zagadki kryminalne okresu międzywojnia w Archiwum Kryminalnym.

Ważnym elementem Festiwalu jest specjalny program wydarzeń dedykowany osobom niesłyszącym: spektakle oraz spacer z przewodnikiem będą tłumaczone na język migowy.

24.09 / sobota / godz. 12.00-21.00 / Stare Miasto

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także