Festiwal Kwiatów i Ziół Floralia

Imielno
📅 sobota 22.07.2017
Floralia - święto kwiatów i ziół
Myślą przewodnią festiwalu jest postawienie roślin w centrum wydarzenia jako inspiracji dla działań artystycznych, popularnonaukowych i społecznych. Te zagadnienia są trzema filarami, na których opiera się ogół działań festiwalowych. Naszą misją jest inspirować przez wiedzę o roślinach do twórczości, poszerzania wiedzy oraz działalności społecznej.

Pragniemy, aby przez kolejne lata Floralia skupiały osoby z Polski i zza granicy, którym bliska jest powyższa tematyka. Dotychczas miały miejsce dwie edycje festiwalu, które przyciągnęły twórców oraz uczestników z całej Polski.

Nauka i sztuka jest dla wszystkich, a dobrym sposobem na ich poznawanie może być zabawa i rekreacja. Wydarzenia w otoczeniu przyrody są jednym z najlepszych sposobów na połączenie wypoczynku z rozwijającym nas spędzaniem czasu. Floralia są wydarzeniem międzypokoleniowym –  zależy nam by były czynnymi uczestnikami działań popularyzujących wiedzę i twórczość. Przy okazji Floraliów zacieśniamy współdziałanie w regionie. Każda miejscowość w Kasztelanii Ostrowskiej jest jej cząstką, stąd zależy nam, aby podczas finałowego Święta Roślin i Regionu poszczególne miejscowości mogły zaangażować się w przygotowanie tego wydarzenia, promującego walory krainy. Zatem Floralia są miejscem spotkania naukowców, artystów oraz społeczników. Festiwal jest wydarzeniem niekomercyjnym, mającym  miejsce nie w wielkim ośrodku miejskim, a w przestrzeniach naturalnych i wiejskich. To właśnie te cechy sprawiają, że festiwal jest wyjątkową pozycją na kulturowej mapie Polski.

Floralia to również przestrzeń warsztatowa dla najmłodszych – dzieci mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć artystycznych czy przyrodniczych. W ym roku zostanie też uruchomiona specjalna strefa dziecka gdzie będzie czekało wiele roślinnych atrakcji.

22 lipca 2017

Imielno | Kasztelania Ostrowska