Festiwal Kultury Koreańskiej

Opera Krakowska
📅 sobota 02.07.2016
Kraków Festiwal Kultury Koreańskiej
2 lipca 2016r. w Operze Krakowskiej odbędzie się Festiwal Wymiany Kulturalnej, który jest finałem Tygodnia Kultury Koreańskiej w Krakowie.

Przez ostatni tydzień czerwca na terenie ZSO 14 uczniowie z różnych szkół z terenu Krakowa a także województwa małopolskiego poznawali kulturę koreańską biorąc udział w wielu warsztatach między innymi: informatycznych, artystycznych, tradycyjnego koreańskiego tańca z wachlarzami, śpiewu czy treningu sztuk walki Taekwondo.

Efektem fascynacji tą odległą kulturą będzie spotkanie finałowe Festiwalu Wymiany Kulturalnej, które będzie miało miejsce 2 lipca w Operze Krakowskiej od godz. 17.00, podczas którego uczniowie z różnych szkół regionu krakowskiego zaprezentują nabyte na warsztatach umiejętności.

Finał Festiwalu w Operze Krakowskiej rozpocznie się o godz.17.00 wystawą tradycyjnej sztuki koreańskiej stworzonej przez uczniów, a w godz. 18.00 – 19.30 na dużej scenie Opery będą miały miejsce występy promujące kulturę koreańska i polską.

CZĘŚĆ PIERWSZA
1. Elementy Kultury Koreańskiej (17:00 – 18:00)
Tradycyjny Strój
– pokaz Strojów Hanbok/ strefa zdjęć;
Koreańska Kuchnia / Prezenty
– tradycyjne potrawy/pamiątki;
Sztuka
– malowanie twarzy,

CZĘŚĆ DRUGA
2. Festiwal Wymiany Kulturowej (18:00 – 19:30)
– K-POP taniec i śpiew,
– Buchaechum (Koreański Taniec z Wachlarzami);
– Nanta ( Przedstawienie z Bębnami);
– Teakwondo (Pokaz Sztuk Walki);
– polski taniec ludowy
– taniec współczesny

Na całe wydarzenie WSTĘP WOLNY.

Rezerwacja wejściówek na https://korea-poland.evenea.pl/

Inicjatorem Festiwalu Kultury Koreańskiej jest: koreański Oddział Armii Zbawienia przy wsparciu i zaangażowaniu Ambasady Republiki Korei, KOFICE – Korea Foundation for International Culture Exchange, POSCO E&C, Korean Cultural Center, miasto Kraków oraz Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, który objął Patronat Honorowy nad wydarzeniem, XXX Liceum Ogólnokształcące oraz 36 Gimnazjum, Uniwersytet Jagielloński oraz Opera Krakowska. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska Kraków.