Festiwal Kulturalne Kulinaria na pyszny koniec wakacji

bezpłatne
festiwal kulturalne kulinaria w Łodzi
28.08 (niedziela) godz. 11.30-19.00

Wydarzenie odbędzie się w parku Poleskiego Ośrodka Sztuki przy Krzemienieckiej 2a w Łodzi.

Podczas pikniku animatorzy i specjaliści od zdrowego żywienia zachęcą uczestników do przyjrzenia się z bliska nawykom żywieniowym i nie tylko.

Chętni będą mogli wziąć udział w dwóch panelach dotyczących wpływu diety na organizm, poznać przepisy na pyszne i niedrogie roślinne dania, które zaskoczą łatwością wykonania i przełamią stereotypy dotyczące zdrowej kuchni, spróbować nowych smaków i porozmawiać ze specjalistami, a także podzielić się własnymi doświadczeniami.

Na najmłodszych czekać będą twórcze warsztaty z książki artystycznej, malarskie, a także rzeźbiarskie, podczas których uczestnicy dowiedzą się, że burak to wspaniałe zdrowe warzywo posiadające wiele super-mocy a nie tylko przezwisko, że warzywa i owoce są smaczne a do tego inspirujące oraz, że spotkać je można w najważniejszych muzeach świata.

Warsztaty poprowadzą animatorki działań plastycznych i artystki – Roksana Kularska-Król i Justyna Jakóbowska.

Dla dużych i małych pracownia BLOT przygotuje specjalne roślinne wzory na koszulki, a także zademonstruje, jak samemu wydrukować je przy pomocy techniki sitodruku na przyniesionych koszulkach, bluzach czy torbach.

Przetrawić zjedzone smakołyki i zdobytą wiedzę będzie można w zaaranżowanej do tego celu strefie relaksu.

Wydarzenie zakończy koncert Julii Hołówko, młodej łódzkiej artystki, która wprowadzi uczestników festiwalu w łagodny, lekko leniwy nastrój końca lata.

Dodatkowo każdy zainteresowany będzie miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jako dorodne i kolorowe warzywo – tym samym stając się ilustracją do hasła: jesteś tym, co jesz dzięki ustawionemu na terenie parku selfie standowi.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Organizatorzy zapraszają na piknik wszystkich zainteresowanych niezależnie od wieku.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

KULINARIA
11:30 – 14:30 Michał Andrijewski + Klaudyna Andrijewska (kuchnia roślinna)
15:30 – 18:30 Rybka Projekt + Katarzyna Ciołkowska (kuchnia roślinna)

KULTURALIA
12:00 – 17:30 Warsztaty kreatywne (Justyna Jakóbowska/ Roksana Kularska-Król)
15:00 – 19:00 Warsztaty druku na tkaninie – BLOT
17:30 – 19:00 Koncert – Julia Hołówko

11:30 – 19:00 Strefa Relaksu
11: 30- 19:00 Selfie- Stand „Jesteś tym co jesz!”

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016.